Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Posokowiec bawarski z problemami skóry łysienie placki, tarczyca, gronkowiec

Forum

Posokowiec bawarski z problemami skóry łysienie placki, tarczyca, gronkowiec

Witam mam suczkę posokowca bawarskiego 8 lat od sierpnia ubiegłego roku ma problemy ze skórą powstają guzki odpada i są łyse ciemce placki, drapie się, brzydko pachnie. Leczona była w 4 klinikach i nic. W lutym przeszła zabieg sterylizacji miało pomóc jest gorzej. W wynikach z dnia 21.12.2015 wyszedł gronkowiec, Malassezia pachydermatis dostawała amoxicillin 400 2x1 przez 2 tygodnie na tarczyce fothyron 400 1x1 oprucz tego raz w tygodniu kompiele lecznicze niestety nie wiem z jakimi środkami, one na chwile pomagały i po paru dniach od kompieli wszystko wraca. Je karme veterinary diet royal canin hypoalergenic w dalszym ciągu brak efektów. Wcześniej tzn od sierpnia do listopada brała encorton. Może jest w polsce jakiś lekarz który pomorze mojemu pieskowi? Ona bardzo cierpi a my z nią, niech chociaż ktoś bedzie szczery i powie czy da się ją jeszcze wyleczyć czy już nie. Bardzo proszę o pomoc, na jej leczenie wydałam już zaciągnięty kredyt a nawet jej nie pomogło. Czekam na odpowiedz ja jestem ze Szczecina pozdrawiam Angelika

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2016-04-27
Witam.
Dwutygodniowa antybiotykoterapia to za krótki czas terapii. W przypadku problemów skórnych trwa to 4-6 tygodnie, najlepiej na podstawie posiewu z antybiogramem. Grzybica również powinna być leczona długo szamponami oraz odpowiednią maścią. Forthyron podaje się przy stwierdzonej niedoczynności tarczycy na stałe, regularnie kontrolując poziom hormonów we krwi i na tej podstawie modyfikuje dawkę. Jeśli jest podejrzenie alergii, która może być pierwotną przyczyną problemów skórnych, można wykonać badanie krwi w kierunku alergii pokarmowej oraz wziewnej. Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl