Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii „Porady lekarzy weterynarii”

Forum

„Porady lekarzy weterynarii”

Witam! Mam problem z moją 4 letnią kotką(dachowiec), otóż posikuje na pościel. Codziennie załatwia swoje sprawy w kuwecie, nigdy nigdzie indziej się nie załatwiała, tylko od jakiś 3 miesięcy sika ma łóżko. Nie robi tego codziennie tylko co tydzień, lub dłużej. Mam już tego trochę dość, ale nie wiem skąd jej się to wzięło i jak ją oduczyć. Zawsze ma czystą kuwetę, a po każdym sprzątaniu posypuję żwirek proszkiem, który pochłania nieprzyjemny zapach. Z góry dziękuję.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2011-05-12
Witam.
Posikiwanie w nieodpowiednich miejscach świadczyć może m.in. o stanie zapalnym pęcherza moczowego, jak również o pewnego rodzaju złośliwości ze strony kota. Aby potwierdzić/wykluczyć stan zapalny należy oddać mocz do badania. Próbkę można oddać w prawie każdym gabinecie weterynaryjnym. W przypadku potwierdzenia stanu zapalnego, lekarz weterynarii powinien zaordynować odpowiednie leczenie ( antybiotykoterapia, odpowiednia karma w przypaku wystąpienia kryształów w moczu). Jeśli badanie moczu nie wykaże żadnego problemu, warto zastanowić się nad tym, czy coś się ostatnio nie zmieniło w domu ( nowe zwierzę, zmiana miejsca kuwety, posłania dla kota, mniej zabawy właściciela z kotem). Jeśli kotka sika cały czas w jedno miejsce może Pani spróbować zapachu cytrusowego-koty tego nie lubią, może to zniechęci kotkę do sikania w tym miejscu. Jednak w pierwszej kolejności zachęcam do zbadania kota i jego moczu.
Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl