Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii porady lekarzy weterynarii

Forum

porady lekarzy weterynarii

dobry wieczor dzisia poraz kolejny bylam ze swoja psina na badaniach miala tzw zeskrobiny by sprawdzic pasozyta psina 2 razy dostala glupiego jasia niestety dalej byla agresywna prosze podac mi powod takiego zachowania (psina na codzien jest bardzo ale to bardzo spokojna)

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-09-18
Witam!
Z Pani opisu wnioskuję, że bez sedacji ("głupiego jasia") pies nie pozwolił na spokojne badanie (wykonanie zeskrobiny). Agresywne zachowanie psa w gabinecie może wynikać ze strachu przed badaniem oraz związane jest z miejscem, które źle mu się kojarzy. Często ciężko jest przewidzieć zachowanie naszego pupila w gabinecie, pies na ogół spokojny, może wykazywać agresję i odwrotnie. Jeśli chodzi o "głupiego jasia", być może dawka, którą podał lekarz okazała się za mała dla Pani psa. Jeśli pies jest zsedowany, a nadal wykazuję agresję(choć na pewno mniejszą), warto założyć kaganiec, przytrzymać psa i wykonać zeskrobinę. Można wykonać kolejny zastrzyk, ale wtedy pies dłużej będzie dochodził do siebie. A z pewnością lekarz tego nie chciał.
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-09-18
Wątek w razie potrzeby proszę kontynuować na forum. Dziękuję!
m.wanczyk
Data dodania: 2010-09-20

dzień dobry dziękuje za odpowiedz która bardzo mnie uspokoiła wiem ze weterynarz tego nie chciał sam był w ciężkim szoku patrząc jak mija psina walczy jeszcze raz bardzo dziękuje obawiałam się ze były to jakieś symptomy agresji bo piesek jest ze schroniska i nie znamy jego przeszłości


Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl