Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii popuszczanie moczu u kota

Forum

popuszczanie moczu u kota

dzień dobry!# lata temu przygarnęłam 4 koty w różnym wieku, nie wiem ile mają lat. Jeden z nich ( kocurek prawdopodobnie 5 latek) od zeszłego roku popuszcza mocz. Były robione różne badania, podawano różne leki (antybiotyki nie znam nazwy), ale nie było efektu. Niewiele mogę powiedzieć na temat tego kotka, bo chodzi własnymi drogami i przychodzi do mnie tylko na jedzenie. Jednak w zimie cały czas jest w domu, co dla mnie jest kłopotliwe ze względu na przykry zapach. Dodam, że mam małe wnuczki i obawiam się czy to nie zaszkodzi maluchom. Z góry dziękuję za pomoc.Janina

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-09-03
Czy było robione badanie moczu?
janina
Data dodania: 2010-09-06
niestety nie było takiego badania.
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-09-07
Badanie moczu jest podstawowym badaniem, które umożliwia właściwe postawienie rozpoznania. Posikiwanie może mieć kilka źródeł i na szczęście żadne z nich nie jest choroba odzwierzęcą. U niekastrowanych kocurów posikiwanie jest związane z samczym zachowaniem i samo w sobie nie jest patologią. Skuteczną metodą leczenia w takim przypadku jest kastracja, skuteczna w każdym wieku. Inną przyczyną mogą być bakteryjne zapalenia pęcherza, gdzie bakterie są czynnikiem pierwotnym, wtórnie możemy mieć wtedy do czynienia z pojawieniem się struwitów w moczu. Ten typ zapalenia leczymy głównie przez podanie antybiotyków. Pierwotne pojawienie się kryształów w moczu jako efekt nieodpowiedniej diety i otyłości, leczymy przez zastosowanie odpowiedniej karmy leczniczej, antybiotyki w tym przypadku stosujemy pomocniczo. Spory odsetek przypadków zapaleń pęcherza u kotów nie ma określonej przyczyny, można próbować opanowywać je przez podanie: antybiotyków, środków przeciwzapalnych, odpowiedniej diety, glikopolisacharydów.
U kota wychodzącego pobranie moczu bywa kłopotliwe, zawsze można to próbować robić w gabinecie, jeśli kot jest wrogo nastawiony mozna w tym celu zastosować sedację.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl