Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii pomocy

Forum

pomocy

Mam około 3 letnia kotkę. Jak była maluszkiem wszystko było ok. Później jak rosła czasami zachowywała się dziwnie,wymiotowała, sikała... zachowywała się jakby miała zaraz umrzeć,objawy czasami same mijały, czasami pomagało jej tylko to ze piła wodę, czasami dawał jej coś weterynarz...ale nie wiem co.Od około roku nic jej nie jest,ale dzieje się coś o wiele gorszego!Kotka jak nie śpi,jak się bawi itd...jest słodka ALE!! jak zasypia zaczyna drapać! PRZEZ SEN!! skakać,robić fikołki!!! dosłownie!sika przez sen...mam przez nią ogromne blizny na nodze.Jak była młodsza zawiesiła się na żaluzji chyba z dwa razy i prawie się udusiła,czy to miało jakiś wpływ na jej zachowanie???Kotka nie wychodzi na dwór, nie sterylizowałam jej, miała już z 4 rujki.Błagam o pomoc!!Myślę żeby ja uspić...boje się o siebie w nocy, a jak będę mieć małe dziecko to też je podrapie , kotka je mokrą i suchą karmę zmieszane..czasami dam jej ciut mleczka jajka,uwielbia czekoladę...jest normalnym kotem...czy jej się coś śni..czy co nie wiem...BłAGAM O POMOC!!!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-10-19

Witam, 1/ Zawieszenie się na żaluzji (podduszenie) może mieć wpływ na jej zachowanie, mogło dojść do niedotlenienia części mózgu co może dać opisany skutek. 2/ Sterylizacja mogłaby pomóc i ten krok warto podjąć zanim się zdecyduje o eutanazji 3/ Teobromina zawarta w czekoladzie jest trująca dla zwierząt, może powodować zwiększoną pobudliwość. 4/ Kota należy pokazać neurologowi aby ten się wypowiedział, przypadek jest trudny, a szczególnie trudny do konsultowania przez internet. 5/Jeśli nie będzie możliwości pomocy nie ma się co wahać z eutanazją, kot ma być przyjacielem i nie może się czuć Pani zagrożona, szczególnie jeśli w planach jest dziecko Mam nadzieję że pomogłem, pozdrawiam.

Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-10-19
Sterylizacja powinna być pierwszym krokiem jaki należy zrobić, poprzedzona badaniami krwi. U niesterylizowanych kotek często występuje pobudzenie związane z permanentną rują. Może to objawiać się w różny sposób, zmniejszony apetyt, posikiwanie po domu czy wręcz agresja skierowana na domowników. W mojej praktyce spotykałem się z podobnymi przypadkami i sterylizacja zwykle poprawiała stan rzeczy. jak napisał kolega czekolady lepiej kotu nie podawać, szczególnie gorzkiej. Może doprowadzić do ciężkiego zatrucia włącznie ze śmiercią. Pozdrawiam.
beemka
Data dodania: 2010-10-20

Pisałam już wcześniej o kotce która drapie przez sen. Z tego wszystkiego zapomniałam dodać, ze kotka podczas snu jak zaczyna drapac,szalec, tak się rusza tak niespokojnie śpi ze spada to z grzejnika to z parapetu, czy ona sobie wkońcu czegoś nie zrobi?? Nawet podczas malej drzemki ona tak robi...jakby biegla, przy tym drapie STRASZNIE!!( posciel,łożko ma dziury!!)Ostatnio wygryzla sobie wlosy na pupie,i na karku , na karku az do krwi, Czy moj kot oszalal, ? czy ona cierpi? p/sdziekuje za poprzednią porade...


Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl