Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Połowa nosa moje psa jest sucha i chropowata.

Forum

Połowa nosa moje psa jest sucha i chropowata.

Mam duży problem z moim psem. Przynajmniej dla mnie on jest duży. Od jakiś dwóch tygodni zauważyłam, że nos mojego psiaka (jest to suczka, kundel pomieszany z owczarkiem, wiek: 11 lat.) jest po prawej stronie suchy i chropowaty. Teoretycznie nic się w niej nie zmieniło, normalnie sie załatwia, a nawet chyba częściej niż kiedyś, normalnie pije i je. Przeprowadziliśmy się jakiś czas temu i na początku myślałam, że to od wapna, które było obecne na samym początku ale wydaje mi się, że teraz już nie powinno nic się dziać. Nie ma żadnej wydzieliny z nosa, ani z oczu. Proszę o szybką odpowiedź.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2015-01-26
Dzień dobry. Zmiany te mogą być objawem rozpoczynającej się jednej z wielu chorób skóry lub choroby ogólnoustrojowej. Na tym etapie trudno powiedzieć. Może też to być nic nie znaczący epizod. Należałoby przeprowadzić szczegółowy wywiad, wykonać badanie ogólne, rozważyć badania dodatkowe. Na razie można jeszcze poobserwować psa, jednocześnie smarując zmianę np. dostępną bez recepty (ludzką ) maścią z witaminą A.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl