Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Podejrzewam, że mój kot ma kaszel, czy to możliwe?

Forum

Podejrzewam, że mój kot ma kaszel, czy to możliwe?

Mój kotek wczorajszej nocy zaczął podejrzanie ni to kasłać, ni to wypluwać kłaczki jednak tych drugich nigdzie nie znalazłam. Mimo, że jego próby odkrztuszania kłaków nie są niczym nadzwyczajnym (jest to kot najprawdopodobniej mieszany z persem i ma pół długą sierść w związku z czym dostaje preparaty ułatwiające usuwanie sierści z organizmu dostępne w sklepach zoologicznych) martwię się bo wygląda jak by się z tym wyjątkowo męczył. Sama jestem teraz dosyć poważnie przeziębiona, i boję się, że Artemis mógł coś podłapać mimo, że jest kotem trzymanym w domu. Kot jest odrobaczony, i ma podstawowe szczepienia, nie ma kontaktu ze zwierzętami wypuszczanymi na zewnątrz. Staram się też podawać mu karmę jednego rodzaju (zarówno suchą jak i mięsne kawałki od czasu do czasu). Artemis mimo, że według mnie ciężej oddycha i "kaszle" wydaje się być zdrowy. Ma dobry apetyt jest chętny do zabawy.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-02-11
Dzień dobry. Kaszel jest takim samym odruchem u kota, jak u człowieka i jak najbardziej może wynikać z problemów, np. ze stanu zapalnego, w układzie oddechowym, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu utrudnione oddychanie. Może też być spowodowany astmą, zaburzeniami w obrębie układu krążenia, czy nawet inwazją pasożytniczą. Ostatnie dwie przyczyny są mniej prawdopodobne, jeśli kot jest młody i niewychodzący. Kaszel należy traktować więc wyłącznie jako objaw i jeżeli będzie się utrzymywał, należałoby poszukać jego przyczyny. W tym celu zachęcam do wizyty u swojego lekarza weterynarii.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl