Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Podejrzewam przewlekłe zapalenie dróg oddechowych

Forum

Podejrzewam przewlekłe zapalenie dróg oddechowych

Witam; Kot.."Schronek"..nie mogę go pokazać Wetowi, nie daje się złapać, jest prawie dzikusem. Wydzielina z nosa prognozowała "grypę", dostawał "unidoks"...dość długo i nic...zaczyna "chrapać", kicha...wydzielina z kropelkami krwi, niewiele, ale jednak. Je normalnie, wypróżnia się dobrze. Nie wiem jak Mu mam pomóc..najlepiej by było gdyby Go zbadał Wet, ale umieszczenie Go w transporterze graniczy z cudem:( Czytałam , że Convenia daje rezultaty...zastrzyk mogę Mu zrobić (obżarta i tak jestem i podrapana), To biedak , bez zębów, po operacjach, ale jest w domu i dostanie wszystko co tylko potrafię Mu dać od siebie. Kaleka, też ma prawo do dobrego życia. Pozdrawiam gorąco i proszę o cokolwiek (rada, uwaga)

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2012-05-18
U kotów wolnożyjących mamy dość często z przewlekłym, sprawiającym problemy diagnostyczne, zapaleniem płuc. Zwykle w takich przypadkach rozstrzygające jest badanie krwi i RTG klatki piersiowej.
W przypadach utrudnionych ulgę może przynieść jakakolwiek kuracja antybiotykowa, należy tylko założyć, że nie może być ona krótsza niż sześć tygodni. Co często bywa dużą przeszkodą, by z powodzeniem zastosować ją u kotów wolnożyjących. Właściwym byłoby także, podawanie w tym samym czasie leków niesterydowych przeciwzapalnych oraz leków mukolitycznych.
Convenia także może być stosowana, należy sobie tylko zaplanować minimum cztery iniekcje.
Sprawiedliwa
Data dodania: 2012-05-18
4fb6684c63757.jpg
pozwoliłam sobie przedstawić...
Popołudniow witam i przesyłam serdeczności za post ;**
Zaopatrzyłam się w Augmentin 1g.
Dzielę tabletę na 4 części , na 4 posiłki dziennie.
To był kot wolnożyjący , a w zasadzie w 40 "osobowym" stadzie
z łapanki. Jest u mnie drugi miesiąc...miał okrutny kaszel , dusił się..jakimś cudem (po podaniu Unidoxu) przestał ,być może dawka za mała?za krótko ? tylko dwa tygodnie:((
Zgodnie  Pana "zaleceniem" przetrwam 6 tygodni. Dziękuję, dziękuję bardzo :) Chciałam Mu dać dobry dom i miłość i dam ...choćby nie wiem co ;
Powoli się "udomawia" pozwala nawet na subtelne głaskanie , to już
sukces.
Pozdrawiam
Ewa
Sprawiedliwa
Data dodania: 2012-05-18
Oj...nie ma opcji edytuj post.....namieszałam ...dodałam niefortunnie opis zdjęcia :((

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl