Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Podawanie mleka kotu

Forum

Podawanie mleka kotu

Witam, wszedzie sie mowi,ze koty nie powinny pic krowiego mleka. Gdy przygarnelam kocurka nalalam mu do miski wody,ale nie chcial pic. Potem nalalam mu mleka,ktore od razu wypil.Nie mial po tym zadnych problemow trawiennych. Chcialam go przyzwyczaic do wody,wiec rozrzedzalam mu mleko z woda. Taka mieszanke tez pil.Weterynarz nam powiedzial,ze na razie moze pic mleko,ale ja nie wiem co bedzie potem. Czasami moj kocurek 2-miesieczny pije wode z doniczki z papirusem.Znajomy mowi,ze woli tak,bo jest napowietrzona,swiezsza... Po wizycie u weterynarza przestalam mu rozrzedzac mleko,ale teraz ma 3 miseczki. Jedna na jedzenie,druga na wode i trzecia na mleko.Czasami troszke sie napije wody,ale w malej ilosci.Chcialabym sie dowiedziec czy rzeczywiscie moge mu podawac mleko.A jesli tak,to mam juz zabrac te miske z woda?Czy jako dorosly kot nadal bedzie mogl pic mleko czy sie przekona do wody? A moze mam mu podawac wode z papirusa?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-08-16
Dzień dobry. Picie mleka jest typowym "ludzkim" pomysłem żywieniowym. W naturze, jedynym zwierzęciem, które powinno pić krowie mleko jest cielę. Oczywiście, jeśli kot raz na jakiś czas dostanie trochę mleka, nic mu się nie stanie (pod warunkiem, że nie ma potem biegunki lub wymiotów). Jeśli jednak kot jest/będzie żywiony dobrej jakości zbilansowaną karmą, stała suplementacja dodatkowych składników (które mleko zawiera) w dłuższej perspektywie może odbić się niekorzystnie na zdrowiu. Nie kierujemy się tutaj preferencjami smakowymi kota, który naturalnie może wybierać mleko jako bardziej atrakcyjne (podobnie jak ze wszystkimi innymi rzeczami, które kot mógłby chcieć jeść chętniej, niż to, co ma w misce, a nie jest dla niego przeznaczone). Reasumując - do picia kotu wystarczy woda.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl