Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Po odrobaczeniu

Forum

Po odrobaczeniu

Dzień dobry! Moja sunia ma 8 tygodni(golden ).Wczoraj dałam swojej suczce tabletkę na odrobaczenie i dzisiaj mała załatwiła się a w kupce było pełno robaków.Kupiłam ją kilka dni temu i wg książeczki mała była już raz odrobaczona kiedy miała 4 tygodnie.Dlaczego było tyle tych robaków(u nas jest pilnowana i niczego oprócz suchej karmy i chleba nie jadła)?Czy to jest normalne i czy muszę ją w przeciągu kilku dni jeszcze raz odrobaczyć?Jest naszym oczkiem w głowie i te robaki mnie przeraziły.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2011-05-17
Witam.
Jest to normalne zjawisko u szczeniąt. Często w takiej sytuacji jednorazowe podanie tabletki odrobaczającej jest niewystarczające, ze względu na obecność larw niewrażliwych na preparat. Może Pani powtórzyć odrobaczenie po 2-3 tygodniach. Prawidłowe terminy odrobaczania powinny być powiązane z terminami szczepień, które wykonuje się w 6,9 i 12 tygodniu życia. Tabletkę/pastę podajemy na około tydzień przed planowanym szczepieniem. Warto mieć na uwadze, że młode zwierzęta odrobacza się 1 raz w miesiącu do ukończenia 6 miesiąca życia.
Jeśli jednak nie ma poprawy, proponuję zbadać kał z próbki zebranej w ciągu 3 dni. Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl