Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii po kastracji

Forum

po kastracji

witam, w poniedziałek mój piesek miał przeprowadzony zabieg kastracji. dziś mija 6 dzień a jego "jadra" nie pomniejszają się, tylko stały się 3 krotnie większe niż przed zabiegiem. Lizanie rany było możliwe, ponieważ przy każdorazowym ściagnięciu kołnierza pies wykorzystuje sytuacje i liże ranę... wczoraj kontrolnie zgłosiłam się do lekarza, upuścił ropę z jader i zalecił zmianę antybiotyku z tabletek na zastrzyki. zapas mam do wtorku. Oraz tabletki AESCIN, co 8 godzin. posypuje ranę DERMATOLEM i mam zakupiony RIVANOLUM, ale tego nie wiem jak użyć. ponieważ, pies jest bardzo wyczulony ta swoja ranę. Dodam, że opuchlizna jąder powstała 4 dnia po zabiegu. dotychczas było wszystko w porządku, pies miał apetyt i chęć wychodzenia na spacer. teraz niestety, spacer wygląda na staniu w miejscu, rzadko nawet siusia. proszę o pomoc, ponieważ, poczytując różne fora, wszyscy pacjenci po tylu dniach nie pamiętają o żadnym zabiegu :(

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2012-10-20
Witam.
Takie powikłania zdarzają się właśnie wtedy, kiedy dopuścimy do lizania rany. Pies po kastracji powinien być w kołnierzu do zdjęcia szwów. Postępowanie zalecone przez lekarza prowadzącego jest prawidłowe. Kluczowe poza antybiotykiem w tej chwili jest niedopuszczenie do lizania rany oraz spacery na smyczy( unikamy biegania), by zminimalizować powiększanie się krwiaka oraz ropnia. Warto jedynie do stosowanych przez Państwa leków dołączyć lek przeciwbólowy oraz przeciwzapalny. Rivanol służy do przemywania rany, należy wykonywać to min 3 razy dziennie. Z każdym dniem stosowania zaleconej kuracji pies powinien czuć się coraz lepiej. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl