Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Piszczy i gryzie się w ogon

Forum

Piszczy i gryzie się w ogon

Mam rocznego pieska shitzu od paru dni zauważyłam że coś się z mni dzieje. Mało się bawi na dworze też nie chetnie biega, natomiast ciągle przysiada i łapie się za ogon przytym bardzo piszczy. W czwartek posmarowałam mu kark i przy ogonie preparatem przeciw pchłom i kleszczom. Takim samym jak zawsze. I od piątku zaczeło się z nim coś dziac. Co to może być czy to pchła a może coś innego. Prosze o jakąś wskazówke. Bo dopiero w poniedziałek po południu moge sie z nim udać do weterynarza. Ania

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-10-24
Witam, Pani piesek może mieć problem z przepełnionymi zatokami okołodbytowymi. Taka przypadłość wymaga opróżnienia ich przez weterynarza. Niektóre psy przez całe życie nie mają problemów z zatokami, a inne są regularnie co 2-3 tygodnie na "wyciskanie". Jeśli piesek miał ostatnio pchły, to odchody pchle mogą nadal powodować alergie i stąd może być świąd skóry - wtedy pomocna będzie kąpiel. Świąd w tej okolicy mogą powodować również pasożyty wewnętrzne więc nalezy dbać o regularne (co 3 lub co 6 miesięcy) odrobaczanie. Preparaty spot-on (kropelki na pchły itp.) wylewa się na karku (nie przy ogonie), max. do łopatek aby pies nie mógł zlizać preparatu.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl