Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Pies się trzęsie i nie chce chodzić

Forum

Pies się trzęsie i nie chce chodzić

Witam. Mam 8-letnią sunię West Highland White Terier.2 miesiące temu moja sunia chciała tradycyjnie wskoczyć na kanapę i głośno zapiszczała. Na drugi dzień strasznie się trzęsła. Byłam z nią u weterynarza. Stwierdził uraz kręgosłupa (faktycznie był wygięty). Dostała zastrzyki przeciwbólowe i sterydy.Nastąpiła poprawa .Po tygodniu historia się powtórzyła. Ma zrobione zdjęcie rtg, na którym z kręgosłupem wszystko jest w porządku. Przez jakiś czas pies był na tabletkach przeciwbólowych.W międzyczasie pojawiła się padaczka.Najpierw dostawała Luminal, potem lek został zmieniony na Depakine chromo. Mimo to problem z nogami co kilka dni występuje . Nagle zaczyna się trząść, siada , podwija ogonek, nie chce iść, czasami przy chodzeniu piszczy, jest apatyczna. Proszę o poradę .

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-07-29
Czy było wykonane badanie krwi i jakie parametry zostały oznaczone? Czy było wykonane badanie neurologiczne?
joa_now
Data dodania: 2014-07-29
53d7bc798b3c3.jpg
morfologia krwi
53d7bc79e460d.jpg
biochemia krwi
Witam. Przesyłam wyniki badań krwi. Dołaczam również zdjęcia rtg. Moja sunia nie miała robionego badania neurologicznego. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Załączniki:

Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-08-01
Obniżony mocznik i podwyższone ALP mogą wskazywać na problemy z wątrobą, dobrze byłoby zrobić usg jamy brzusznej. Nie mozna tu wykluczyć encefalopatii wątrobowej, wtedy typowe leki na pdaczkę nie będą działać. W razie wątpliwości proszę oznaczyć kwasy żółciowe na czczo i po jedzeniu. Należy także przy podejrzeniu padaczki idiopatycznej wykonać badanie neurologiczne.
joa_now
Data dodania: 2014-08-01
Witam. Bardzo dziękuję za poradę.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl