Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii pies po wypadku

Forum

pies po wypadku

Mam pytanie w piatek uderzył samochód mojego pieska i amputowaną ma łapkę tylnią a drugą ma mocno rozwaloną. Rusza czasem nią ale nie wstaje tylko ciaga cały tył. Weterynarz nie umie się określić czy stanie na tą łapkę czy nie,bo może mieć jakieś obrażenia w środku. Jak to można sprawdzić przez jakie badanie,bo nie chcę męczyć dłużej psa

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-08-10
Dzień dobry.
Przy badaniu zwierząt po wypadkach komunikacyjnych należy zachować pewien schemat postępowania. Nieodzownym jest dokładne badanie kliniczne, obserwacja objawów postępującego wstrząsu, uszkodzeń powłok skórnych, złamań kości długich, ewentualnie miednicy. Dodatkowo można to badanie kliniczne połączyć z badaniem neurologicznym, które pozwoli ocenić uszkodzenia układu nerwowego. z badań dodatkowych wskazane byłoby wykonanie morfologii krwi, wraz z podstawową biochemią. Wykonanie zdjęć RTG uszkodzonych okolic oraz wykonanie badania USG jamy brzusznej. Niezbędny jest stały monitoring parametrów życiowych. Rozwijający się wstrząs może szybko zmieniać sytuację kliniczną. Czasem do określenia rokowania niezbędny jest czas, w którym można lepiej określić prawdopodobne rokowanie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl