Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Pies nie zgina łapy i na niej nie staje

Forum

Pies nie zgina łapy i na niej nie staje

Zacznę od początku. Jakieś dwa lata temu moja już 8 letnia suczka (wyżel niemiecki krótkowłosy) doznała złamania przedniej łapy. Złamanie to jak określił weterynarz było jednym z najgorszych jakie mógł doznać pies. Miała ona wykonaną kosztowną operację w której wkręcono jej jakieś sruby. Pare dni temu noga znow sie odezwala. Zauwazylismy ze pies nie staje na tej lapie i tylko skacze na trzech ciagnac ja po ziemi. Bylismy u weterynarza. Nie potrafil on zdiagnozowac co jej jest, przeswietlenie nic nie wykazalo. Dostala jakis antybiotyk ktory jak narazie nic nie pomogl a do jego konca zostaly 2 dni. Lekarz stwierdzil bez diagnozy ze albo lek pomoze albo amputacja lub eutanazja. Z mojej perspektywy ta lape moge porownac do stopy czlowieka. Pies zgina ja w druga strone zamiast do przodu a gdy lekko probowalem zgiac ta lapke to psa strasznie zabolalo. Prosilbym o pomoc bo nie wiem czy te objawy moga oznaczac jakas konkretna chorobe, nadwyrezenie czy rzeczywiscie nie ma nadziei zeby cos z ta lapa zrobic. Pozdrawiam i licze na szybka odpowiedz.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2013-04-26
Niestety w pytaniu nie padły konkrety. Jakie to było złamanie, jaką metodę zastosowano do osteosyntezy. Co to znaczy, że prześwietlenie nic nie wykazało? Uzyskano prawidłowy zrost czy brak zrostu, a może zrost nieprawidłowy. Same niewiadome, na których nie można oprzeć odpowiedzi. Poza tym amputacja albo eutanazja to dość kategoryczne rozwiązania tego problemu.
Proszę podać dokładny opis przypadku, wtedy być może będę mógł coś pomóc.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl