Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Pies nie chce nic jeść, ciągle mu zimno i jest strasznie słaby

Forum

Pies nie chce nic jeść, ciągle mu zimno i jest strasznie słaby

Dzień dobry. Mam taki problem, że moja 13 letnia suczka rasy pudel miniaturka od 3 dni nic nie je. Pies jest strasznie słaby, ledwo chodzi. Pije bardzo dużo wody, w pierwszym dniu po każdym piciu wymiotował. Jest mu ciągle zimno, trzęsie się i trzeba go okrywać kocami. Nie ma biegunki, ale martwi mnie fakt, że nie chce nic jeść. Byłam dzisiaj u weterynarza, który podał 2 zastrzyki. Jeden miał być rozkurczowy a drugi przeciwwymiotny. Ale one jak na razie nie pomogły. Tydzień temu weterynarz przepisał tabletki 'Stomorgyl 20' na dziąsła i kazał dawać psu raz dziennie po ćwiartce tabletki. Ale po podaniu drugiej ćwiartki zdrowie psa raptownie się pogorszyło. Możliwe jest też to, że pies mógł zjeść coś na dworze, ponieważ po przyjściu do domu tak właśnie zaczęło się dziać. Dlatego teraz zastanawiam się, czy to wina tych tabletek, czy też tego, że pies czymś się zatruł. Nie wiem już co robić, ponieważ pies w ostatnich miesiącach czuł się naprawdę dobrze, był radosny i miał ogromny apetyt, a w ciągu ostatnich dni jest z nim bardzo źle. Bardzo proszę o jakąś poradę. Zmusić psa do jedzenia? Może wstrzykiwać jakąś papke do pyszczka? Czy przeczekać te kilka dni i mieć nadzieje, że sam zacznie jeść? Z góry dziekuje za odpowiedź

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-05-19
Witam.
Proszę zbadać krew ( morfologia z biochemią), najlepiej profil rozszerzony jonami oraz hormony tarczycy. Bez badań dodatkowych ciężko postawić diagnozę. Jeśli suczka nie jest wysterylizowana, a cieczka była w ostatnich miesiącach, konieczne jest również usg macicy!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl