Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Pies ma 11 lat kuleje, praktycznie się nie rusza piszczy przez cały czas i opadła mu powieka na...

Forum

Pies ma 11 lat kuleje, praktycznie się nie rusza piszczy przez cały czas i opadła mu powieka na lewym oku.

Witam serdecznie! mój pies ma 11 lat od dwóch miesiecy zaczął kuleć potem praktycznie przestał się ruszać, niechce wogóle jeść, piszczy cały czas, opadła mu powieka na lewym oku. Proszę dajcie mi jakąś radę. Byliśmy z nim u weta ale on stwierdził że te objawy są ze starości ale przecież jeszcze nie dawnio pies był bardzo żywy i nic na to nie wskazywało a co najważniejsze mamy drugiego psa który jest z tej samej matki i ma ten sam wiek tak jak bliźniaki i on jest zdrowy i jest wszystko wporządku. Proszę o pomoc!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2011-05-06
Witam, jeśli musiałbym postawić diagnozę za podstawie tylko tych informacji to szedłbym w kierunku problemu z układem krążenia. Jednak należałoby przede wszystkim szczegółowo zbadać psa oraz przeprowadzić co najmniej badanie krwi. Wywiad należy poszerzyć o takie informacje jak: masa ciała, rasa, wcześniejsze choroby, na którą kończynę kulał i w jakich sytuacjach, czy były jeszcze inne objawy (np. kaszel, i kiedy występował), czy pies schudł, może ma zaniki mięśni?. W Pani sytuacji radziłbym zabrać psa do innej lecznicy, dysponującej dostępem do podstawowej diagnostyki (laboratorium, RTG, EKG, USG). Pozdrawiam.
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-05-06
Dzień dobry.
Część chorób częściej występuje u starszych zwierząt np. zmiany zwyrodnieniowe, niewydolność narządów czy procesy nowotworowe. Niektóre z takich jednostek chorobowych można wyleczyć, niektóre tylko kontrolować a inne faktycznie pozostają nieuleczalne. W przypadku kilku/wielu różnych objawów konieczna jest dokładna diagnostyka, aby stwierdzić z czym mamy do czynienia. Wówczas mamy możliwość rozważenia wdrożenia odpowiedniej terapii i jej szans powodzenia. W przypadku kulawizny/objawów bólowych w badaniu klinicznym powinno się rozróżnić problem ortopedyczny od neurologicznego. Jeśli towarzyszą temu objawy ogólne, których przyczyny nie jesteśmy w stanie określić na podstawie badania klinicznego, wówczas niezbędne są badania dodatkowe jak badanie krwi czy badania z zakresu diagnostyki obrazowej (RTG/USG). Po postawieniu rozpoznania wspólnie z lekarzem powinniśmy rozważyć możliwości dalszego postępowania.
Pozdrawiam.
Kasiula
Data dodania: 2011-05-10
Witam, chciałam dodać, że pies ma ok. 40 kg, kuleje na lewą przednią łapę, kaszle jak się podniesie z pozycji leżącej i często jak chodzi. To jest taki kaszel przypominający tchnienie(tak jakby chciał z siebie coś wyrzucić), Noga na którą kuleje jest spuchnięta na dole od najniższego stawu, na lewym oku opada dolna powieka i bardzo ropieje. Po kilku przemyciach rumiankiem ropieje znacznie mniej. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl