Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Pies krwawi z odbytu lub koło odbyty( kał jest czysty)

Forum

Pies krwawi z odbytu lub koło odbyty( kał jest czysty)

Witam , od jakiegos czasu borykamy sie z problemem naszego psa: Pies krwawi z odbytu albo koło odbytu, nie możemy tego sprawdzic ponieważ jest to owczarek niemiecki waży 45kg i po prostu nie daje, warczy, rzuca się, gryzie, nawet nie daje głaskać miejsc koło ogona.Próbowaliśmy siłą tam zajrzeć, ale pies był silniejszy i sie nie dał, podrapał męża i mało nie pogryzł(podejrzewam ze bardzo go boli) Pies nieustannie liże pod ogonem(cały czas) Czasem występują wieksze krwawienia, idąc z podwórka czy jak wstaniemy rano, to ją spore plamy krwi. Pies gdy sie załatwia to jego stolec jest normalny, nie ma w nim krwi ani czego kolwiek zwiazanego z krwią(dlatego podejrzewam ze to nie jelita). Wiem ze musimy isc do Weterynarza, ale jak on tam zajrzy jak nam sie nie udaje?Narkoza? ile to kosztuje?Bardzo prosze o odpowiedz co może byc mojemu psu, bede bardzo wdzieczna, Ania

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2013-04-02
Witam.
Wizyta jest konieczna, należy wykluczyć zapalenie gruczołów przyodbytniczych. Często dochodzi do zalegania wydzieliny w tych gruczołach,a następnie do stanu zapalnego. Jest to bolesne dla psa i może pojawić się krew. Należy gruczoły oczyścić manualnie, a w przypadku stanu zapalnego dołączyć antybiotyk. Jeśli doszło do powstania przetoki- konieczna jest toaleta gruczołów. Pies na takiej wizycie będzie w kagańcu, lecznica z nowymi zapachami dla psa może zadziałać stresogennie i pies pozwoli się zbadać. Zależy to również od umiejętności badającego. Jeśli konieczna będzie narkoza, mogę powiedzieć tylko tyle, że wskazane jest by pacjent był na czczo. Ceny to kwestia indywidualna każdej przychodni. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl