Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii pies i kot

Forum

pies i kot

Witam Mam pytanko odnośnie wspólnego pożycia psa i kot. Od 12 lat mam małego psa kundelka a 2 lata temu mąż znalazł na mrozie malutkiego czarnego kotka dachowca. Niestety kot nie toleruje psa. Czasami jest obojętny podejdzie i tylko powącha a ma napady że skacze na psa zakleszcza łapami i przewraca go na plecy az pies piszczy ale nie robi mu krzywdy tzn nie jest podrapana. Aktualnie pies panicznie boi się kota i chowa się w różne miejsca w domu co mogę z tym zrobić bo chyba próbowałam wszystkiego by zapanował spokój nawet kupiliśmy szelki dla kota aby wychodzić z kotem na dwór tak by trochę się wyszalał proszę o pomoc pozdrawiam Kasia

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Tomasz Kutrzuba
Data dodania: 2012-05-25
Kot próbuje zostać szefem stada. Zwierzaki muszą się dogadać, na to potrzeba czasu. Ma Pani dwie możliwości - przekazać komuś kota - ten ktoś nie powinien mieć w domu żadnych zwierząt, albo wprowadzić w domu pewne zasady: nigdy nie pieścić psa w obecności kota i na odwrót, rozdzielić ich strefy - w pewne miejsca kot nie ma prawa wchodzić, a pies tak. Przyznam jednak, że w przypadku, gdy kot od dłuższego czasu dominuje psa, raczej nie trzymałbym ich razem w domu. Czasem trafia się kot, który ma trudny charakter i chce być za wszelką cenę numerem jeden w okolicy. Sytuacja może się poprawić także, jeśli wykastruje/wysterylizuje Pani kota. Po kilku miesiącach od zabiegu sytuacja powinna się złagodzić.
Ostatnią rzeczą, jaką należy robić w opisanej sytuacji jest odruchowa reakcja przytulania i zajmowania się "poszkodowanym" psem na oczach kota - to wzmaga chęć do ponawiania aktów terroru wobec tego, który nie umie się obronić. Póki pies nie jest pogryziony czy podrapany, właściciel powinien jak najmniej wtrącać się jako rozjemca.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl