Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii pies chudnie

Forum

pies chudnie

Witam, moja suczka, owczarek niemiecki jest chuda, zapadnięty tył,widać żebra. Zachowuje się jak zdrowy pies tzn. jest wesoła /biega/ dużo je. Mam ją od ok.roku.Została wyrzucona z samochodu, jak ją wzięłam była zagłodzona i b.wystraszona.Na początku odrobaczłam ją a po ok.2 m-c zaszczepiłam przeciw wściekliźnie /kiedy doszła do siebie/.żaczęła się poprawiać.Niestety po jakimś czasie zauwazyłam,że znowu spada jej waga.Weterynarz stwierdził,że ma prawdopodobnie tasiemca.Podałam jej Pratel dwukrotnie.żaczęla powoli przybierać na wadze.Teraz znowu zaczęła chudnąć.Daję jej na przemian makaron. kaszę, chleb.To mieszam z mięsem z puszek dla psa.ćzuję się bezradna.pozdrawiam.Krystyna

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-09-09
Dzień dobry. W przypadku wątpliwości co do prawidłowo przeprowadzonego odrobaczenia profilaktycznego należy wykonać badanie kału w kierunku obecności pasożytów. Próbki kału najlepiej zebrać z 3 kolejnych dni i następnie wysłać do badania jako jedną próbkę - takie postępowanie daje bardziej miarodajny wynik. Być może mamy do czynienia z pasożytem, który nie jest wrażliwy na rutynowo stosowane preparaty.
Poza tym, w tej sytuacji (co może okazać się najistotniejsze) suczce należy zmienić dietę (wprowadzając ją stopniowo). Obecnie stosowany sposób żywienia nie jest dla psów odpowiedni. Zalecałbym przejście na suchą karmę dobrej jakości (typu premium). Tego rodzaju karmy zawierają wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, które są odpowiednio zbilansowane (właściwe proporcje) i co równie ważne, są łatwo przyswajalne przez przewód pokarmowy psa. Ne efekty zmiany żywienia trzeba oczywiście będzie trochę poczekać. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule "Żywienie psów" w dziale "Dietetyka" na stronie portalu.
W razie utrzymywania się spadku wagi, po wykluczeniu pasożytów i unormowaniu żywienia, przyczyn należy poszukać w układzie trawiennym/przewodzie pokarmowym lub zaburzeniach ogólnoustrojowych. W tym celu niezbędne będą badania krwi i diagnostyka obrazowa (USG).
Mam nadzieję, że problem okaże się łatwy do opanowania i suczka szybko wróci do formy.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl