Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii pies chory obrzęk płuc

Forum

pies chory obrzęk płuc

Witam. Bardzo proszę o pomoc mój pies 10lat waga ok 10kg ma bardzo duży brzuch i oddech płytki i widać że ciężko oddycha. 2 dni temy był lekarza dostał jakiś zastrzyk _antybiotyk_ stwierdził że są złe rokowania jednak pies po 2 dniach ani lepiej ani gorzej. Lekarz też stwierdził że to płuca. pies nie ma temperatury, je normalnie nie wymiotuje oddaje mocz normalnie wypróżnia się bez zmian. jest jednak bardzo słaby leży chodzi po podwórku w dzień ale wolno i długo siedzi w jednym miejscu. zauważyłem że bardzo piję wodę. pies kontaktuje poznaje wzrok ma normalny. czy taki obrzęk płuc moża wyleczyć? czy jest szansa że pies z tego wyjdzie? jestem przeciwnikiem usypiania psów i zrobię wszystko żeby go wyleczyć.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-04-09
Witam.
Przede wszystkim należy wykonać badania dodatkowe i postawić diagnozę. Konieczne są: pełne badanie krwi ( morfologia, biochemia, hormony tarczycy), w przypadku stwierdzenia odchyleń w badaniu klinicznym m.in. podczas osłuchiwania klatki piersiowej wskazane jest wykonanie RTG klatki piersiowej, echo serca. Przyczyn powiększonego brzucha i płytkich oddechów jest wiele: kardiologiczne, metaboliczne, endokrynologiczne czy nowotworowe.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl