Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Pety

Forum

Pety

Witam, mam 9 miesięczną suczkę, wychodzenie z nią na spacery było przyjemnością do kiedy nie zaczęła jadać petów od papierosów. Kiedyś już tak miała, ale udało się wyeliminować takie zachowanie, ale niestety ono powróciło. Zdarza się czasem, że wymiotuje petem. Pytałam swojego weterynarza, zapytał tylko czy pali ktoś w domu. W domu nikt nie pali, więc nie wiem czym jest to spowodowane. Nic innego co leży na trawie czy chodniku jej nie interesuje, tylko pety. Jest jakiś sposób, aby wyeliminować takie zachowanie? Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2011-05-08
W tym wieku psy zachowują się jak dzieci, pozostawione samym sobie wynajdują sobie zabawy, które nie zawsze się nam podobają. Musi Pan zadbać by spacer był ciekawym przeżyciem dla psa. Należy zorganizować zabawę, tak by pies był nią zainteresowany. W tym wieku można spokojnie wprowadzać podstawowe elementy tresury. Z pewnością należy przyzwyczaić psa do karności, chodzenie na smyczy jest tutaj podstawową sprawą. Za zjadanie petów nie można karać bezpośrednio, lepiej tak zorganizować spacer by nie było czasu na grzebanie w trawie i wyszukiwanie śmieci.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl