Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Pekińczyk po kleszczu

Forum

Pekińczyk po kleszczu

Witam. Mój piesek mianowicie 2 letni pekińczyk miał ostatnio bardzo dużego kleszcza . Szybko został wyciągnięty a pies zawieziony do weterynarza dostał zastrzyki. Wymiotował i nie sikał . Po następnych lekach zaczął sikać , jednak dalej jest bardzo osowiały. Weterynarz twierdzi , że powinno już być wszystko dobrze. Trwa to juz 6 dzień . Piesek nie chce jeść , pije tylko wode. Do wczoraj dostawał kroplówki a od dziś karmie go strzykawką , jednak zwymiotował 2 razy. Nie robi kopy i nie widze poprawy. Nie wiem już co robić , proszę o rade.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-10-24
Dzień dobry. Czy zostało wykonane badanie krwi (morfologia i biochemia)?
milenaf100
Data dodania: 2013-10-25
Tak  badanie zostało wykonane. Okazało się, że pojawił się stan zapalny.Była obawa, że nerki nie będą normalnie funkcjonować . Pies dalej się nie załatwia dostaje laktoze na wywołanie, jednak nie toleruje tego i wymiotuje.
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-10-25
Czy w badaniu krwi wykluczono/potwierdzono babeszjozę (chorobę odkleszczową)? Prosze o podanie oznaczonych parametrów.
milenaf100
Data dodania: 2013-10-27
Załączam zdjęcia wykonanych badań.
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-10-29
Przedstawione wyniki pokazują przede wszystkim stan zapalny, obniżoną liczbę płytek krwi oraz cechy uszkodzenia wątroby i zaburzenia pracy nerek. Takie objawy laboratoryjne mogą sugerować właśnie choroby odkleszczowe jak wpomnianą wyżej babeszjozę. Chorobę rozpoznaje się oceniając rozmaz krwi (aparat do morfologii nie jest w stanie tego wykryć). Jeśli takiego badania nie wykonywano, należałoby je jak najszybciej uzupełnić i na tej podstawie, jeśli zajdzie taka potrzeba, uzupełnić też leczenie. Jeżeli babeszjoza została wykluczona należałoby rozważyć badania dodatkowe w kierunku innych chorób przenoszonych przez kleszcze. Służą do tego zwykle testy opierające się na reakcjach serologicznych lub technikach biologii molekularnej. Możliwe też, że przyczyną nie jest choroba zakaźna, choć wskazuje na to podwyższony poziom białych krwinek. Tak czy inaczej warto porozmawiać z lekarzem odnośnie uzupełnienia/poszerzenia diagnostyki w celu znalezienia przyczyny utrzymujących się, niepokojących objawów.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl