Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii pekińczyk

Forum

pekińczyk

Mam pekińczyka 1,5 - rocznego i zaciekawiła mnie budowa jego narządów rodnych.Wydaje mi się nieprawidłowa. Moja suczka ( 11-letnia) ma cieczkę i po prostu go gwałci. A on ma zwód na zewnątrz i plemniki lądują na ziemi. Dlaczego? Chciałam wysłać rysunek jego prącia ale nie wiem jak. W styczniu zapłodnił ją i były szczeniaki. Nie wysyłajcie mnie do weterynarza , bo to i ja wiem.. Jestem emerytką i nie stać mnie na takie wizyty.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-08-23
Dzień dobry. Wytrysk nasienia u młodego samca po silnym pobudzeniu seksualnym nie jest niczym nienaturalnym, jeśli jednak niepokojący wydaje się wygląd zewnętrznych narządów płciowych, niewykluczone, że możemy mieć do czynienia z wadą budowy prącia. Jedną z nich jest m.in. tzw. spodziectwo, czyli nieprawidłowe umiejscowienie ujścia cewki moczowej. Wada ta może przybierać charakter zarówno defektu kosmetycznego jak i ciężkiego zaburzenia, utrudniającego nawet oddawanie moczu. Oczywiście nie da się tego stwierdzić bez obejrzenia psa. Zdaję sobie sprawę, że aspekt ekonomiczny odgrywa ogromną rolę w weterynarii i często i dla właściciela i dla lekarza staje się dużym ograniczeniem, cieszę się jednak, że rozumie Pani, iż w takim wypadku wizyta w gabinecie weterynaryjnym będzie rozstrzygająca. Dodatkowo, warto dodać, że cieczki u starszej suczki mogą w dalszym ciągu występować regularnie, w związku z czym równie regularnie mogą u Pani w domu pojawiać się szczenięta. W przypadku ograniczonego budżetu, warto rozejrzeć się czy w lecznicach w Pani okolicy są organizowane "akcje sterylizacji", podczas których zabiegi te są wykonywane po znacznie niższych cenach. (zdjęcia i inne pliki można dodawać na forum wybierając odpowiednie opcje pod dodawaną treścią). Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl