Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii pchły u małej kotki

Forum

pchły u małej kotki

Witam, mam pytanie. Dzisjaj dostalam kotka 6 tygodniowego i dostałam go tego samego dnia co był u weterynarza na odrobaczaniu a pod wieczór zaczeły wychodzić z niego pchly. Są one jednak żywe i stąd moje pytanie czy to właściwe czy nie? czy w dzien, w którym kot był odrobaczay pchly powinny wychodzic żywe a nie przypadkiem obumierać i być wyczesane z sierści? czy powinnam udac sie ponownie do weterynarza mimo dzisiejszego odrobaczania? Czy odrobaczanie różni się od odpchlania czy to to samo?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-10-09
Dzień dobry.
Odrobaczanie najczęściej polega na podaniu odpowiedniego preparatu drogą doustną (w formie pasty lub tabletki), którego działanie ogranicza się do zwalczania pasożytów wewnątrz przewodu pokarmowego. Takie postępowanie nie jest równoznaczne z odpchleniem. Trzeba jeszcze raz udać się do gabinetu weterynaryjnego i poprosić lekarza o środek przeciwpchelny dla kociąt. Na rynku są też preparaty (w formie kropli podawanych na skórę) wykazujące działanie przeciw pasożytom wewnętrznym i zewnętrznym - w takim wypadku zwalczamy obie grupy pasożytów. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl