Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Pchły, pasożyty bytujace na kocie

Forum

Pchły, pasożyty bytujace na kocie

Okazuje się, że pozbycie się pasożytów u kota stanowi problem, ze względu na oferowane preparaty, ktore potrafią bardziej zaszkodzić niż pomóc. Preparaty w postaci sprayu typu Frontline bądź krople spot -on. Kąpiel kota jest niemożliwa a obroża przeciwpchelna jest nieskuteczna. Jakie istnieją sposoby na pozbycie się pcheł u kota? Ewentualne preparaty bez tzw. środków ubocznych? Skuteczny preparat likwidujący pchły z mieszkania?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-02-18
Dzień dobry. Nie spotkałem się w swojej praktyce ze szczególnymi działaniami niepożądanymi środków dla kotów zawierających fipronil. Jeśli nie widać efektów działania danego preparatu, należy zmienić go na inny, tzn. z inną substancją czynną. Większość tego typu środków zapobiega infestacji pcheł przez 8 tygodni. Pchły potrafią jednak przetrwać dużo dłużej bez pożywienia, więc równie istotne jest zwalczanie tych pasożytów w środowisku. Na rynku dostępnych jest wiele jednych i drugich preparatów, pytać należy o nie w sklepach zoologicznych i/lub gabinetach weterynaryjnych. Nie reklamujemy tu konkretnych środków.
martamor
Data dodania: 2016-05-21
Ja używam fiprexu prakrtycznie cały czas w sezonie na kleszcze no i wtedy co pojawiaja sie pchły. Jestem bardzo zadowolona. Obrozy nie polecam równego rodzaju.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl