Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Pchły

Forum

Pchły

Witam mam pytanie dotyczące pcheł a mianowicie mam 7 mść kotkę,która przebywa wyłącznie w domu jest czyściutka.Mój partner postanowił nas odwiedzić wraz ze swoim kotem i kotkiem wziętym od znajomej.Dodam że kociak jest mały i zauważyłam że ma rój pcheł.Koty przebywały ze sobą 2 dni,bawiły się czy jest ryzyko że moja kotka będzie miała pchły?Chciałam ją teraz wysterylizować,co robić czy odpchlenie będzie konieczne czy może kupić obrożę?Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-12-06
Witam.
Jeśli Pani kotka nie jest zabezpieczona preparatem przeciwpchelnym działającym zwykle kilka tygodni, to jest spora szansa na złapanie tego pasażera na gapę-pcheł. Warto udać się do lecznicy weterynaryjnej, lekarz obejrzy skórę kotki i zastosuje odpowiedni preparat: w sprayu/kropelkach/obroży. Zatem zastosowanie odpowiedniej obroży to tez odpchlenie, ale substancja uwalniana jest w sposób ciągły przez cały czas noszenia obroży. Krople natomiast stosuje się jednokrotnie, a ich działanie trwa ok 4-7 tygodni , w zależności od wybranego preparatu. Zastosowanie takiego preparatu nie powinno wpłynąć na termin sterylizacji.
Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl