Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii pchły

Forum

pchły

Witam !!! Mój york ma pchły od większego mojego psa collie i nie wiem jak je mam usunąć. A i czy takie czarne kropki na sierści psa, to są jaja pcheł??? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-10-23
Witam.
Czarne kropki na sierści psa to prawdopodobnie odchody pcheł. By to potwierdzić należy wyczesać psa gęstym grzebieniem i wytrzeć lub zdjąć to co uda się wyczesać na wilgotny wacik. Jeśli są to kupy pcheł, kropki będą się "rozpuszczać"/rozmazywać dając czerwono-brunatny kolor. Dzieje się tak, ponieważ pchły odżywiają się krwią.

Jak zwalczyć pchły? Należy udać się do przychodni weterynaryjnej/kliniki i zakupić zarówno dla yorka, jak i dla collie preparaty np. w postaci spot-on ( kropelki, które trzeba wylać w odpowiedni sposób na skórę psa). Większość takich preparatów chroni zwierzęta przed kolejną ewentualną inwazją przez 4 tygodnie. Przed zakupem wspomnianego preparatu musi Pani znać wagę swoich psów, jest to istotne ze względu na dobór odpowiedniej dawki preparatu. Jeśli inwazja pcheł trwa już dłuższy czas dobrze jest wyprać, umyć legowiska. Warto także zakupić preparat w sprayu, który można zastosować w otoczeniu zwierząt i właścicieli.
Pozdrawiam.
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-10-25
Pchły nie składają jaj na zwierzęciu. Robią to zawsze wyszukując kryjówki w najbliższym otoczeniu żywiciela. dlatego należy o tym pamiętać i zwalczać pchły nie tylko bezpośrednio w sierści.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl