Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Padaczka u szczeniaka

Forum

Padaczka u szczeniaka

Mam suczkę ze schroniska , okazało się w domu , że ma ataki padaczki dwa razy dziennie , pies usztywnia się w karku ,zaczyna ślinić i drżeć , przewraca się na bok i drżą mu łapki i całe ciało trwa to ok 30 sekund , po czym pies wraca do normalnego stanu po ok 1 minucie i idzie jeść . Lekarz zalecił Luminal 100 mg w dawce 1/5 tabl rano i wieczorem , pies waży 11 kg. Od pierwszych dawek ataki ustąpiły a pies zaczął się bawić a wcześniej był bardzo nieśmiały . Po miesiącu super samopoczucia szczeniaka lekarz zaproponował zmniejszyć dawkę do 1/4 nie całej raz dziennie i obserwować , po 2 tyg ataki wróciły do dwóch dziennie pomimo powrotu do poprzedniej dawki . Ataki są inne pies zaczyna się ślinić i usztywnić ale nie przechodzące dalszy etap ponieważ jestem w stanie to zatrzymać masując kark i uspokajające ją , jednak po tych kilkudziesięciu sęk pies jest skołowany , nie potrafi wstać podnosi wysoko nogi jak by nie był pewien co ma pod nogami , po chwili wszystko jest ok . Nie wiem czy można zwiększyć dawkę leku co robić , proszę o pomoc

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-05-05
Dzień dobry. W przypadku leczenia padaczki fenobarbitalem warto oprzeć się badanie krwi. Dawkę koryguje się zależnie od reakcji na leczenie oraz zależnie od poziomu fenobarbitalu w surowicy. Oprócz oznaczenia poziomu tej substancji czynnej należy również co jakiś czas wykonać pełny profil krwi (morfologia z biochemią) ze szczególnym uwzględnieniem enzymów wątrobowych. Wszelkie zmiany dawkowania leków powinny być uzgadniane z lekarzem prowadzącym.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl