Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii padaczka u 6 miesiecznej kotki

Forum

padaczka u 6 miesiecznej kotki

Witam serdecznie Jestem moja obecna sytuacja zalamana.20 wrzesnia przywiozlam do domu sliczna mala kotke.Miala wtedy 13 tygodni.W polowie pazdziernika dostala pierwszego napadu padaczki.Trwala ona 3 min z oddaniem moczu i sliny.udalam sie do veta.Uznano ze luci ma czerwone gardlo dostala antybiotyk.Jednak padaczka nie minela i notorycznie w odstepie OK 7 -14 dni w nocy podczas snu powtarza sie.Dodam ze jak ja przywiozlam wazyla 859 gram obecnie wazy 2044 gram jednak od 2 tyg nie przybiera na wadze duzo -tylko 10 g a apetyt ma tragiczny i ciezko w nia cokolwiek wepnac.Zostaly zrobione wszelkie badania krwi i kalu .We krwi wykazano 1:200 coronawirus i podwyzszone wyniki.W kale bylo wszystko negatywne.Lekarka mowi ze to normalen w tak mlodym wieku ze wyniki SA ponad norme a coronaviren moga nigdy nie ujawnic sie .nie znam sie nas badaniach krwi.ale co wiem to moje malenstwo ma straszne napady padaczki i Brak apetytu.boje sie ze to poczatki FIP...bardzo prosze odp moge wyslac badanie krwi na e mail

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2014-12-03
Dzień dobry. Proszę o załączenie wyników wykonanych badań (wątek kontynuujemy na forum, jest tam opcja dołączenia plików).
luci
Data dodania: 2014-12-03
Wyslam wyniki badan prosze o potwierdzenie
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2014-12-03
Jak widać powyżej niestety pliki nie zostały załączone.
luci
Data dodania: 2014-12-03
Badanie krwi

Załączniki:

Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2014-12-04
W przedstawionych wynikach badania krwi faktycznie widoczne są jedynie nieznaczne przesunięcia, które nie mówią o przyczynie napadów padaczkowych. Nadal należy brać pod uwagę choroby zakaźne takie jak FIP (szczególnie jego postać bezwysiękowa), czy też toksoplazmoza (tu można rozważyć badanie pod kątem poziomu przeciwciał). W przypadku obu chorób diagnostyka jednak jest trudna, a wyniki często niejednoznaczne. W obu wypadkach pomocne może być badanie okulistyczne (ocena ewentualnych zmian na siatkówce oka). Kontrolne badania krwi oraz USG w celu wykluczenia zbierania sie płynu np. w jamie brzusznej to podstawowe narzędzia przy podejrzeniu FIP (postaci wysiękowej). Jeśli nie zostało to do tej pory zrobione, diagnostykę należy też uzupełnić o badanie neurologiczne (forma badania polegająca na serii testów oceniających funkcjonowanie układu nerwowego). Padaczkę idiopatyczną stwierdza się po wykluczeniu innych przyczyn/chorób objawiających się drgawkami. Pozostaje wtedy objawowa terapia lekami przeciwdrgawkowymi.
luci
Data dodania: 2014-12-05
Witam i dziekuje za odp , jednak martwi mnie alk.phosphat norma jest
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2014-12-08
Poziom fosfatazy alkalicznej u młodych zwierząt jest wyższy, to normalne.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl