Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii PADACZKA NIEDOWŁAD TYLNICH ŁAP

Forum

PADACZKA NIEDOWŁAD TYLNICH ŁAP

PIES MA 11 LAT ,TO OWCZAREK NIEMIECKI .ATAKI PADACZKI OD SIERPNIA MIAŁ DO1 MARCA 3 BEZ LEKÓW,OD 1MARCA W SUMIE 7 NA LUMINALU1,5/1,5 TERAZ WEZMIE BROMEK .DO TEGO DOŁACZYŁ SIĘ NIEDOWŁAD TYLNICH ŁAP .JEST NA STERYDACH I TROCHĘ P/BÓLOWYCH OD 1 MARCA . WRACA DO ,,FORMY ,, ALE PO ATAKU PADACZKI ZNÓW POGORSZENIE .ZACIĄGA PRAWĄ ŁAPĄ TYLNIĄ MA PROBLEMY Z CHODZENIEM WSTAWANIEM.LEWA TYLNIA TEŻ FIKSUJE .MIMO TEGO JEST PEŁEN ŻYCIA MIAŁ TYLKO ZROBIONE PRÓBY WĄTROBOWE SĄ OK.NA ŁAPY GRYMASIŁ JUŻ WCZESNIEJ .NIE MAM PIENIĘDZY NA REZONANS DLA NIEGO ,BOJĘ SIE ,ŻE TO MOŻE BYĆ RAK MÓZGU ,NIE WIEM CO MAM POBIĆ CZY GO UŚPIĆ CZY WALCZYĆ ,CO MOGĘ JESZCZE ZROBIĆ PROSZĘ O RADE POZDRAWIAM

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2015-03-27
Dzień dobry. Na te pytania powinien odpowiedzieć lekarz, który wykonał badanie neurologiczne (seria testów służących ocenie funkcjonowania układu nerwowego). Wynik badania powinien umożliwić zlokalizowanie źródła uszkodzenia/zaburzeń w układzie nerwowym. Lokalizacja i obraz choroby powinny z kolei pozwolić na wstępne rozpoznanie lub przynajmniej na znaczne zawężenie listy rozpoznań różnicowych, co wpływa na rokowanie. Jeśli badanie to nie zostało wykonane, warto je uzupełnić zanim pojawi się mowa o bardziej zaawansowanej diagnostyce typu rezonans magnetyczny. Podobnie z badaniem krwi, szerszy profil biochemiczny (+morfologia) da dużo więcej informacji o funkcjonowaniu organizmu niż ograniczenie się do oznaczenia enzymów wątrobowych.

P.S. Na przyszłość proszę zadbać o formę wypowiedzi.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl