Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii OSTRA SPONDYLOZA

Forum

OSTRA SPONDYLOZA

Witam. Jestem właścicielką 7 letniego pieska Goldena retrievera Pies z dnia na dzień przestał chodzić. Miał robione zdjęcia RTG u najbliższego weterynarza, który postawił diagnozę - ostra spondyloza. Skierował mnie do klinik, gdzie lekarz powiedział,że to fatalny przypadek i jeśli pies nie wstanie po kilku dniach będzie trzeba go uśpić. Pies jest zupełnie bezwładny ale ma czucie w kończynach,rusza tylko ogonem gdy do niego mówię. Ma apetyt. Gdy go podnoszę i podsuwam miskę z jedzeniem czy wodą , zupełnie opada mu głowa, nie ma siły jej utrzymać choć chwile. Dostaje leki przeciwbólowe i przeciwzapalne(niestety nie wiem co to za lek, chyba niesterydowy) Żaden z lekarzy nie rozwija za bardzo tematu , a ja wiem tylko to co wyczytam w internecie.. Przypuszczam,że jeśli leży bezwładny to te naroście na kręgosłupie uciskają nerwy? Wczoraj dostał ostatni z trzech zastrzyków po których ma byc widać poprawę. Dodam,że robię mu lewatywy, sam sie nie nie wypróżnia , to dla niego stresujące, a siusiu robił w nocy. Jeśli nie będzie jej widać mam się poddać? Czy to możliwe żeby pies stanął na nogi po lekach ?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2014-10-09
Witam, niestety nie mam dobrych nowin. Jest tak jak została Pani poinformowana, jeśli obraz kliniczny się nie poprawi w ciągu pierwszych kilku dni to już się nie poprawi. Jedyne co można zrobić to poszukać innych przyczyn tego stanu - spondyloza nie pojawiła się w kilka dni, była od dłuższego czasu i być może inne schorzenie nasiliło objawy. Tyle co mogę poradzić to badanie podstawowe krwi. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl