Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii opuchlizna łokcia u owczarka szkockiego

Forum

opuchlizna łokcia u owczarka szkockiego

Witam,owczarek szkocki collie średni wiek około 1,5 , pies kastrat w lipcu pojawiła się opuchlizna prawego łokcia. Podczas odciągania stwierdzono płyn żółtawy (zapalny). Badanie wydzieliny wykazało jedynie bakterie staphylococcus intermedicus. Zastosowano leczenie antybiotykiem marboxyl około 2 tygodni w trakcie wydzielina znów się pojawiła zastosowano więc miejscowo steryd depomedid. Przez okres 3 tygodni uspokoiło się. Po tym okresie po długim spacerze znów pojawiła się wydzielina (w trakcie spaceru chwilami zaczął utykać). znów wydzielinę odprowadzono i zastosowano ponownie steryd miejscowo. Po dwóch dniach opuchlizna znów sie pojawia. W sumie nie uzyskaliśmy informacji w zakresie diagnozy i nie wiem co to jest i czy leczenie idzie w dobrym kierunku. Nazwy lekarst odczytuję z książeczki więc mogłam przekręcić niektóre literki. martwie się bo tym razem po podaniu sterydu szybko nastąpił powrót opuchlizny. Bardzo prosze o wskazówki.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Tomasz Kutrzuba
Data dodania: 2012-08-21
Czy było robione zdjęcie RTG stawu? Może być to uraz mechaniczny torebki stawu, ten wymaga leczenia chirurgicznego; może zapalenie kaletki lub torebki maziowej - wówczas terapia lekowa jest dłuższa. Szczepy staphylococcus Int. bytują na skórze, więc mogły być pobrane z próbką. Jeżeli lekarz zdecydował się na leczenie sterydem bez antybiotyku, to nie podejrzewa stanu zapalnego na tle bakteryjnym. Proszę zatem wykonać diagnostykę obrazową stawu jeśli nie była zrobiona, z pewnością pomoże w ustaleniu przyczyny i stanu prawego łokcia.
kaa35
Data dodania: 2012-08-23
dziękuje za odpowiedź, niepokoi mnie jednak fakt, że po pierwszym podaniu sterydu wydzielina przestała się zbierać natomiast teraz zarówno po drugim jak i po trzecim wydzielina na następny dzień po podaniu znów zaczęła się zbierać. Zastanawiam się czy mogę tą wydzielinę sama odciągać bo nasze weterynarz ma teraz urlop i nie wiem czy można zaczekać do jej powrotu (3 tygodnie) czy jednak lepiej udać się na wizyte do innego weterynarza.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl