Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii opadająca łapka kota

Forum

opadająca łapka kota

Mój kot ma 4 lata i jest zwykłym dachowcem. Z uwagi na to że mieszkam w małej miejscowości w domu mój kot często szwęda sie po okolicy i jak to kocury maja w zwyczaju wracam często po tygodniu nieobecności lekko poturbowany. Tym razem wrócił z kulawą łapka. Początkowo zbagatelizowałam problem i myslalam ze szybko się wyliże. Tymczasem minął ponad tydzien a on wciąz chodzi na 3 łapach. Kuleje na przednią łape, która nie jest ani opuchnięta, brak obrzęku i brak ran i dodam że paznokcie tez cale nie uszkodzone. Łapki wogole nie obciąza i jest caly czas uniesiona. Zbadalam jej ruchomość w stawie podajże łokciowym i porówanalam z przednią zdrową. Zgięcie w chorej łapce jest większe niz w zdrowej. W dodatku podczas zgięcia nie ma zadnej reakcji bólowej i mięśniowej, a w trakcie zginania zdrowej wyczuwałam opór miesniowy. Palpacyjnie tez bez bólu i obrony. Podejrzewalam tez jakies zaburzenia czucia gdyz podczas draznienia paznokciami chorej konczyny nie bylo zadnej reakcji obronnej, natomiast zdrową próbował wyrwać. Prosze o porade co to może być i jak moglabym we własnym zakresie mu pomóc.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2013-04-29
Witam.
Rozstrzygające jest badanie ortopedyczne, neurologiczne oraz zdjęcie rentgenowskie. Kot powinien jak najmniej się ruszać, by ograniczyć dalsze urazy. Skoro stan ten trwa już tydzień, niestety bez badań nie mogę nic więcej doradzić. Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl