Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii odrobaczanie u psa

Forum

odrobaczanie u psa

Co ile miesięcy należy odrobaczać psa? Moja sunia ma 1,5 roku.W jej 'książeczce zdrowia' jest napisane, że co 3 miesiące (pies jest cały czas w domu, ma ciągły kontakt z ludźmi), ale słyszałam różne opinie.Proszę o odpowiedź.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-08-27
Witam.
Rzeczywiście przyjęto odrobaczanie profilaktyczne co 3 miesiące. Myślę, żę Pani pies jest wyprowadzany na spacery poza dom. Właśnie na trawnikach w wysuszonych odchodach innych psów mogą znajdować się pasożyty. Poza tym zawsze jest szansa na przyniesienie "niespodzianki" trawnikowej na butach. Oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek w stosowaniu środków odrobaczających. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie kału do badania w celu wykluczenia obecności pasożytów. Jeśli pasożyty będą stwierdzone, lekarz weterynarii oceniający wynik dobierze odpowiedni preparat. Jednak z różnych względów właściciele zwykle nie wykonują rutynowo badania parazytologicznego kału. Jeśli takie badania i/lub odrobaczanie co 3 miesiące jest utrudnieniem dla Pani, warto odrobaczać psa przynajmniej 2 razy w roku.Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl