Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii ODROBACZANIE SZCZENIAT

Forum

ODROBACZANIE SZCZENIAT

WITAM !!1 MAM TRZYMIESIECZNEGO SZCZENIAKA I MAM PROBLM Z JEGO ODROBACZENIEM PONIEWAZ JUZ DWA TYGOGNIE POD RZAD DOSTAJE TABLETKI NA ROBAKI TABLETKI DOSTAJE CO TYDZIEN TERAZ DOSTALJUZ 3 Z KOLEI I DALEJ MA ROBAKI CO MAM ROBIC MOZE COS INNEGO PODAC

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-10-01
Dzień dobry. Przede wszystkim, jeśli nie zostało to do tej pory zrobione, należy wykonać badanie parazytologiczne kału. Próbki zbiera się z 3 kolejnych dni i jako jeden materiał (w jednym pojemniku/słoiczku) dostarcza do gabinetu weterynaryjnego. Przed dostarczeniem pobrany materiał należy przechowywać w lodówce. Badanie pozwala na określenie rodzaju inwazji, potwierdzenie/wykluczenie inwazji mieszanych i dobranie właściwej terapii (rodzaj środka, długość podawania, ewentualnie czas, po którym terapię trzeba powtórzyć).
Jeśli u psa podczas leczenia występowały/występują wymioty i/lub biegunka trzeba się liczyć z możliwością niepełnego efektu zastosowanych środków doustnych. Wówczas należałoby też rozważyć zmianę postaci leku na formę iniekcyjną lub preparat podawany w postaci kropelek na skórę.
Więcej na temat odrobaczania: http://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly/profilaktyka/odrobaczanie-24.html

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl