Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Odrobaczanie bez szczepień - czy konieczne?

Forum

Odrobaczanie bez szczepień - czy konieczne?

Słyszy się, że kot niewychodzący, nie musi być regularnie szczepiony ale musi min. raz do roku być odrobaczany. Ponieważ moja kotka po pierwszych szczepieniach kocieciem będąc już więcej odrobaczana nie była, jak tylko dowiedziałam się, że jestem wyrodną panią - zaczęłam wertować temat w internecie i spotkałam się z różnymi opiniami. Internetowi jak wiadomo wierzyć nie należy - postanowiłam podpytać tutaj - lekarza weterynarii. Czy kota niewychodzącego, nie poddawanego szczepieniom trzeba regularnie "na zaś" odrobaczać? Czy może należałoby regularnie badać kał? Kicia ma 8 lat, ma się dobrze - oprócz kociego trądziku nic jej nie dolega. Czy w wynikach badaniach krwi, które moja kicia miała robione celu wykluczenia gronkowca pojawiłaby się wzmianka o robalach? Proszę o pomoc, odrobaczać czy zostawić zwierzaka w spokoju?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-10-18
Witam.
W celu potwierdzenia lub wykluczenia obecności pasożytów wewnętrznych należy zbadać kał, nie krew. Owszem u drosłego kota najlepiej jest zbadać kał i jeśli wynik będzie dodatni, wtedy należy zastosować odpowiedni preparat. Jednak takie badania powinno się wykonywać co ok 6 miesięcy, ponieważ może Pani przynieść do domu jaja pasożytów np. na butach.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl