Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Odnawiający się ropień u psa

Forum

Odnawiający się ropień u psa

Pies ma 11 lat ropień odnawiał się ok 8 razy. Pierwszy pojawił się w połowie września na prawym udzie. Pojawił się bąbel, po jednym dniu pękł przez kilka dni leciała krew i ropa. Weterynarz wycisnęła trochę ropy, zaleciła wyciskanie w domu i przemywanie riwanolem. Po tygodniu ropień się zasklepił po czym za kilka dni znów zrobił się bąbel który pękł, sytuacja powtarzała się ok 5 razy, po czym Pani weterynarz zdecydowała się by skórę na ropieniu przeciąć i wyczyścić bo może pod skórą tkwi jakieś ciało obce które powoduje stałe otwieranie się ropienia. Ropień wyczyszczono, nic nie znaleziono, dziurę zaszyto. Po tygodniu szwy zdjął lekarz który robił psu operację, gdyż w tym samym czasie musieliśmy zrobić operację zachyłka także prawostronnego (ropień robił się na prawym udzie). Operacja była trudna zachyłek był już spory, napiszę diagnozę do operacji: Zagięcie prawostronne prostnicy, zachyłek, przepuklina kroczowa prawostronna, której treścią były; pęcherz moczowy, gruczoł krokowy, jelita, odprowadzenie przepukliny, plastyka chirurgiczna jelita prostego, zaszycie wrót przepuklinowych. Po operacji wszystko było ok, po ropieniu nie było śladu poza blizną. Jedynie zrobił mu się ropień w miejscu gdzie miał wycinany zachyłek. Od operacji mija miesiąc, po operacji niema praktycznie śladu, wszystko się zagoiło, także ropień przy szwach po operacji. Jednak tydzień temu na ropieniu na udzie zrobiła się dziurka, trochę poleciało ropy, wszystko po tygodniu się zasklepiło, lecz dziś znów ropień pękł i to w trzech miejscach zrobiły się dziury. Ropy nie leci prawie wcale i po czyszczeniu ropienia nie powstaje typowy bąbel z ropą, jedynie skóra się zaczerwienia i jest tak jakby bardziej napięta. Co zauważyliśmy to w pobliżu tego ropienia pod skórą są takie jakby zgrubienia, jedno okrągłe wielkości groszku a długie kojarzący mi się z nabrzmiałą żyłą długości ok 4 cm. Po operacji dostaje Metronidazol pół tabletki 2 razy dziennie. Weterynarka rozkłada ręce...

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-12-02
Czy był wykonany wymaz bakteriologiczny, wcześniej lub z obecnie powstałej przetoki ropnej?
Myska
Data dodania: 2014-12-02
Niestety nie, nic Pani weterynarz nie wspomniała na ten temat kazała przemywać i oczekiwać... Dziś udam się do niej i wspomne o wymazie.
Myska
Data dodania: 2014-12-02
Pojechaliśmy do weterynarza, pobrała wymaz jak dobrze pamiętam na bakterie i drożdze. Za tydzień maja być wyniki. Zobaczymy co się z tego urodzi.. Dziękuję za podpowiedz, mam nadzieję, że będziemy wiedzieć dlaczego ropień sie tak odnawia.
Nussiek
Data dodania: 2015-07-05
Witam, a proszę powiedzieć jak się skończyła historia ropniaka u pieska? Moja suczka miała ropień na brzuszku który pękł, teraz rana ma się goić i powoli się zasklepia, niestety ciągle dokookoła tego miejsca gdzie był ropień tworzą się nowe zgrubienia. Jak je wyciskam to ropa z krwią wypływa i tak w kółko. Najgorsze jest to, że ślad po ropniu praktycznie się zagoił i ciężko jest wyduszać tą pozostałą ropę, bo zwyczajnie kończy się ujście. Jesteśmy pod stałą opieką weterynarza, jednak pan doktor mówi, że to normalne i mam się tak nie przejmować. Macie może jakieś rady?
Z góry dziękuję.
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2015-07-07
Antybiotyk, codzienna toaleta rany, miękkie posłanie i częsta wymiana "prześcieradła'. Chodzi o to by rana nie była uciskana gdy pie leży na mostku i miała jak najmniejszy kontakt z wysiękiem który jest dobrą pożywką dla bakterii.
Monazis
Data dodania: 2016-04-29
Witam, 
Czy w przypadku mojej Milki to tez ropień odnawia się po raz kolejny a mieszkam za granica byłam u weterynarza a oni nic nie wiedza :( cały grzbiet suki jest pokryty małymi krostkami. Rany robią jej się tylko w tych miejscach w których nie może sie wylizać proszę o pomoc :(

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl