Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii oczy

Forum

oczy

Witam. Mam czteroletniego mopsa i choruje na oczy. Każdy kto zna się na mopsach wie, że oczy zawsze trochę ropieją, ale teraz to on nie widzi na oczy. Ma całe oczy w ropie i wokół nich spóchnięte, a szczególnie przy lewym. Wiem , że muszę iść z nim do weterynarza, ale proszę o dokładne sprecyzowanie co mu jest i co może robić, a co nie, a moąe trzeba zmienić dietę. Proszę o szybką pomoc!!!!!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2010-11-15
Witam.
Bez zbadania psa nie powinno się stawiać diagnozy! W gabinecie lekarz weterynarii poza ogólnym badaniem (osłuchanie, obejrzenie, zmierzenie temperatury), powinien dokładnie zbadać jak się Pani domyśla gałkę oczną, spojówki, skórę okolicy oczu. Warto obejrzeć po znieczuleniu miejscowym- trzecią powiekę od strony gałki ocznej, gdzie można stwierdzić grudkowe zapalenie trzeciej powieki. Testem z fluoresceiną sprawdza się ewentualne uszkodzenia rogówki oraz drożność kanalików nosowo-łzowych. Lekarz także obejrzy dokładnie budowę powiek oraz czy rzęsy rosną prawidłowo.
Jeśli chodzi o dietę, decyzję o jej zmianie powinno się podjąć po dokładnym wywiadzie, który zostanie przeprowadzony w gabinecie przez lekarza weterynarii.
Pozdrawiam.
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-11-15
Należy wykluczyć zespół suchego oka. Należy wykonać test Schirmera. Jest to bibułowy test pozwalający ocenić produkcję łez. Z tego prostego opisu najbliżej do suchego zapalenia rogówki.
pozdrawiam.
ola
Data dodania: 2010-11-16

Witam. Okazało się, że mój pies mops ma zapalenie rogówki. Moja weterynarz radziła mi pare sposobów leczenia, lecz chciełabym wiedzieć co inni sądzą w tym celu proszę o podanie wszystkich możliwych sposobów wyleczenia mojego pupila z tej choroby.

Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-11-16

Rokowanie i sposoby leczenia zależą od etiologii schorzenia. Jaką przyczynę zapalenia rogówki podała Pani doktor i jakie testy oczne zostały wykonane?
Trudno byłoby mi wymienić wszystkie sposoby leczenia, które różnią się od siebie zależnie od etiologii.


Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl