Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Nużyca

Forum

Nużyca

Witam sunia zostala nizby zdiagnozowana i padlo po zbadaniu zeskrobin, wyrwanych wloskow ze to nuzyca...Moje pytanie jest takie jakie jest najskuteczniejsze leczenie zeby ulzyc pieskowi. Sunia dostala tylko zastrzyk przeciwswiadowy i krople advantage. W internecie weterynarze rozpisuja sie o antybiotykach szamponach masciach...my tego nie mam i watpie w skutecznosc leczenia :(

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2013-08-21
Witam.
Krople advantage są skuteczne w walce z pchłami, w celu zwalczenia nużeńca należy wybrać inny środek działający na nużeńca ( jest ich kilka na rynku). Terapię antybiotykową stosuje się jeśli nużyca jest powikłana infekcją bakteryjną, często też mamy do czynienia z infekcją grzybiczą. Aby to potwierdzić/wykluczyć lekarz ocenia stan skóry ( obecność wykwitów skórnych, zaczerwienienia, wysięki) oraz poza zeskrobiną można pobrać materiał na posiew- bakteriologia i mykologia . Kąpiele mogą przyspieszyć gojenie, pod warunkiem, że stosowany jest specjalny szampon p/bakteryjny i p/grzybiczy. Istostne w przypadku nużycy jest wykrycie przyczyny. Pisze Pani o zastosowanym zastrzyku przeciwświądowym, jakim? W przypadku stwierdzenia nużycy nie stosuje się bowiem sterydów, ponieważ nasilają inwazję nużeńca. Leczenie zwykle trwa kilka tygodni, konieczne są regularne kontrole, podczas których wykonuje się kolejne zeskrobiny. Na tej podstawie ocenia skuteczność terapii i zakończenie lub przedłużenie jej. Zachęcam do zapoznania się z poniższym artykułem: http://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly/dermatologia/page1,nuzyca-u-psow-i-kotow-47.html. Pozdrawiam
ankaw206
Data dodania: 2013-08-22
Witam ponownie chcialam porozmawiac na temat nuzycy ale kompletnie nie wiem jak kontynulowac temat. Nie mam pojecia gdzie udac sie z sunia w celu dalszego leczenia. W zalaczniku dolaczam zdjecie lapki z krotej pobierane byly zeskrobiny, umiejscowione jest w paszce po calej dlugosci lapki wlos wybarwiony na czerwono. Dodam ze u droguej sunie rowniez w lewej paszcze jest zaczerwieniene. Czym to moge przemywac...szkoda mi moich maluszkow jak sie tak mecza.
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2013-08-26
Jeśli została potwierdzona nużyca, należy ją skutecznie zwalczyć. Jak już pisałam, stosuje się preparaty spot-on przeciwko nużeńcowi, których skuteczność kontroluje się regularnie. Jeśli jest to tylko jedna ranka i nie ma wysięku, na tym etapie zatem nie jest konieczny posiew mikrobiologiczny z antybiogramem oraz mykologiczny, które wykonuje się przy powikłanej nyżycy. Jeśli ma Pani wątpliwości co do diagnozy, radzę przeprowadzić dokładniejszą diagnotykę, być może w innej przychodni, polecanej w internecie/ przez znajomych. Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl