Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii nowotwory

Forum

nowotwory

Witam, moja 12 letnia suka Maja rasy mieszaniec 38 kg od ponad roku miała niegojącą się ranę lewej przedniej łapie, oraz guzy nowotworowe na sutkach, była pięciokrotnie leczona antybiotykami lecz leczenie nie pomogło. Łapa była 2 razy dziennie opatrywana przez ponad rok.W końcu decyzja zapadła o amputacji i wycięciu guzów z których zaczął się sączyć płyn. Niestety cieczka pokrzyżowała całe plany i operacja została przełożona na 27 paź.Zwróciłam weterynarzowi uwagę na guzy i że coś się dzieje niedobrego bo się z nich sączy lecz stwierdził że to wpływ cieczki . W 28 dniu cieczki suka zaczęła wymiotować pokarmem potem żółcią i bardzo dużo piła to był piątek w sobotę rano przyjechał weterynarz ( Maja była pod jego opieką) wybadał jej brzuch i stwierdził że mogą to być przerzuty nowotworowe daj jej zastrzyk przeciw zapalny i antybiotyk. Ja proponowałam uśpienie gdyż nie chciałam żeby cierpiała ale weterynarz stwierdził iż na uśpienie jest zawsze czas i zalecił USG w poniedziałek. W nocy Maja odeszła od nas wcześniej wymiotując krwią. Mam pytanie czy to mogło być ropomaicze tylko nierozpoznane, chociaż Maja miała raczej wklęśnięty brzuch a nie wydęty i wycieku z pochwy też nie było czy to raczej grube zaniedbanie pana weterynarza, jak można zalecić usg w poniedziałek jak pies pada w sobotę. Nie wyobrażam sobie zaistnienia takiej sytuacji że weterynarz wiedział co jest psu i nie skrócił jej życia żeby cierpiała. Proszę o opinię tylko do mojej wiadomości.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2014-10-21
Witam, bez badania krwi oraz USG trudno postawić rozpoznanie i ocenić jakie jest rokowanie przy takich objawach. Co do łapy, zanim zabrałbym się za amputację to wykonałbym zdjęcie rtg aby upewnić się czy to nowotwór, chyba że rany były bardzo rozległe i nie dawały szansy wygojenia. Jeśli U psa były rozpoznane guzy na sutkach to jest duże prawdopodobieństwo że mogły się przerzucić do kości lub narządów jamy brzusznej. Ropomacicze zwykle występuje na miesiąc po zakończeniu cieczki więc raczej nie pasuje to do przypadku.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl