Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Nowotwór gruczolu sutkowego u psa

Forum

Nowotwór gruczolu sutkowego u psa

Witam. Moja sunia ma sredniej wielkosci guza na sutku najblizszym tylnich konczyn. Byłam z nią u weterynarza niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Powiedział, że jest to nowotwór gruczołu sutkowego i kazał mi go obserwowac i przyjsc za tydzien, guz troszkę urósł. Kiedy przyszłam do niego po tygodniu, dał jej zastrzyk i powiedzial ze musi go powtorzyc za tydzien. Nastepnie to usunie wraz z sutkiem (mniej wiecej po jakichs 3 tygodniach). Przeczytałam na internecie, ze takie guzy powinno usuwac sie jak najszybciej i nie wiem co mam zrobic. Czyzby ten weterynarz sie mylil? Gdzie moge zabrac moja sunie na ten zabieg? Ile to mniej wiecej kosztuje?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2013-07-17
Guzy gruczołu mlekowego, należy operować bez zbędnej zwłoki. Obowiązuje zasada wykonania odpowiedniej diagnostyki. Dwie podstawowe sprawy to badanie ogólne krwi oraz zdjęcie RTG klatki piersiowej. Resztę badań wykonuje się w zależności od bieżących potrzeb. Zaleca się by usunąć wszystkie gruczoły po jednej stronie, drugą listę można operować po trzech tygodniach od pierwszego zabiegu. Zwykle tę operację łączy się z usunięciem macicy i jajników.
Co do cen to jest indywidualna sprawa konkretnej lecznicy.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl