Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii noga po złamaniu

Forum

noga po złamaniu

Witam, Mój kot miał 18 listopada robioną operacje uda (pisałam już na forum). Noga była drutowana i śrubowana.Dzisiaj byłam u vet i opatrunek zastał ściągnięty bo kość się zalała. Kotek nie wie co sie dzieje. Chodzi o trzech łapkach, podpiera sie na tej złamanej. Niestety ma liczne odpażenia i stópka mu spuchła. Widać,że noga jest wrażliwa. Jak możemy mu pomóc? Czy to normalne objawy?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-11-25
Witam, opuchlizna oraz odparzenia są normalną komplikacją po długotrwałym opatrunku usztywniającym. Dezorientacja (jeśli kot był znieczulany do dzisiejszych zabiegów) jest również normalnym stanem po wybudzeniu. Jeśli odparzenia wg. lekarza prowadzącego nie wymagają podania antybiotyku, to należy tylko dopilnować aby nie były one rozlizane przez kota (pomocny byłby kołnierz). Opuchlizna, jeśli nie jest spowodowana infekcją (a najczęściej jest skutkiem długotrwałego ucisku), również powinna sama ustąpić. Jeśli stan nie będzie się poprawiał w ciągu trzech dni, lub będzie się pogarszać z dnia na dzień, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym (chyba że zalecił wcześniejszą kontrolę bez względu na stan nogi). Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl