Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii nierowne bicie serca

Forum

nierowne bicie serca

Witam. Mam pytanie. Bo mojej suni ( ma 2 lata) nierowno bije serce, ogolnie apetyt ma normalny, nie ma niecheci do biegania czy chodzenia, zadnego kaszlu. Ogolnie od czwartku zaczelo sie cos z nia dziac, tak z dnia na dzien zaczeła bardzo ciezko zipiec, trząść sie i miec troszke podwyzszona temp. niz zwykle w dodatku dostała rozwolnienia wiec podejrzewalłam przeziebienie, dostała: shotapen, enrobioflox, melovem i te objawy ustapiły. Dodam ze tydzien temu w poniedzialek dostla steryd ( dexafort) dlatego,ze myslam ze ma ropomacicze i przywiozlam ja na rtg, ale nic nie wyszlo i steryd byl podany w razie gdyby cos tam bylo, zeby mogla sie oczyscic. I to wszystko zaczelo sie na 3 dzien od zasztrzyku. Na pewno widze, ze jak lezy to troche ciezej i szybciej oddycha, czesto zmienia pozycje lezenia najczesciej lezy na plecach, pije troche wiecej wody i wiecej sika. Aczkolwiek chcialam koniecznie osluchac serce no i wyszlo jak napisalam ze bije nierowno i ma od dzisiaja podawany fortekor flavour dla psow ale chcialabym zapytac czy na pewno ten lek jest odpowiedni czy moze jednak cos innego? z gory dziekuje za odpowiedz

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-10-21
Arytmia u psów występuje fizjologicznie, gdy pies bierze oddech rytm serca przyśpiesza, gdy nie oddycha bije wolniej, dlatego nazywamy ją arytmią oddechową. Oczywiście arytmie mogą mieć tło patologiczne, jednak by to zdiagnozować należy wykonać EKG. Fortekor to lek podawany w fazie wyrównanej lub niewyrównanej niewydolności serca przy niedomykalności zastawek, klinicznie objawia się to szmerem zastawkowym stwierdzanym przy osłuchiwaniu serca.
Pytanie brzmi jaką diagnozę postawiono podczas badania?
Objaw zwiększonego pragnienia i oddawania moczu jest typowy po podaniu sterydów.
kasiat19
Data dodania: 2014-10-21
Nie postawiono konkretnej diagnozy, bylo powiedziane ze serce nierowno bije. jak ja obserwuje to nawet jak ona dlugo lezy, to serce caly czas ma przyspieszony rytm przynajmniej tak jakby wczesniej biegała, oddech tez jest przyspieszony mimo,ze od dluzszego czasu jest w stanie spoczynku.
Dodatkowo ma momenty,ze ciezko ziaje wlasnie jakby byla po jakims biegu, jakby sie pocila. Ma tez ciaze urojoną wiec moze jest to z czyms powiazane. A fortekor jej pomoze jakos wyrownac rytm serca czy moze siegnąc po inny lek? Bo lekarz stwierdzil, ze jesli nic sie nie uspokoi w ciagu 3-4 dni brania fortekotu to przeucimy ja na ludzki enarenal w wiekszej dawce czyli 20 mg. A czy zrobienie EKG  da mi odpowiedz badz nasunie jakąś wskazówke dlaczego ona momentami wlasnie tak ciezko ziaje?
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-10-31
Fortekor nie jest lekiem przeciwarytmiczym, obniża ciśnienie krwi przez blokowanie powstawania angiotensyny II. Arytmię można diagnozować przez wykonanie badania EKG. Osłuchiwanie serca pełni tu tylko pomocniczą rolę.
Dlatego proszę wykonać badanie EKG.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl