Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Forum ogólne Nieregularna krew i śluz w kale kota

Forum

Nieregularna krew i śluz w kale kota

Witam, mam problem z kotem (bengalski, 2,5roku). Tydzień temu w kale kota oraz po wypróżnieniu zauważyłam świeżą krew oraz śluz. Z odbytu również popłynęła świeża krew. Po tym zdarzeniu kot karmiony był tylko suchą karmą i gotowanym kurczakiem oraz podawane było siemię lniane 2 razy dziennie. Następne 2 stolce były bez krwi, uformowane, ale częściowo rzadkie (i jaśniejsze). Dziś znowu pojawiła się niewielka ilość krwi w kale, bez krwawienia po wypróżnieniu. Miesiąc temu do domu wprowadzony został drugi kot, który leczony był isadermem oraz kortyzolem. Bengal mógł zlizywać lekarstwo. Ale krew pierwszy raz pojawiła się okolo tygodnia po odstawieniu leków u nowego kociaka, więc nie wiem czy ma to związek. Kot dostał tabletkę przeciw robakom w styczniu. Kocię było odrobaczane tylko raz ze względu na chorobę skóry. U kociątka zdiagnozowano grzybicę. Czy lizanie smarowej skóry kociaka przez bengala mogło mieć wpływ na to, że teraz w jego kale pojawia się krew? Waga bengala nie spadła, apetyt, ruchliwość, wszystko w normie. Co może być przyczyną i jakie środki można zastosować?

Brak odpowiedzi w temacie.


Odpowiedź Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl