Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii nieprzyjemny zapach sierści psa.

Forum

nieprzyjemny zapach sierści psa.

Witam,mam problem z roczną suczką.Otóż,pies od jakiegoś czasu ma niezbyt przyjemny zapach sierści,zbliżony do zapachu ryb.Od czego to zależy? Dodam, że pies je karmę pedigree i jest kąpany raz w miesiącu.Mam jeszcze jedno pytanie a propo zębów.Skąd biorą się u psa podwójne zęby,co mogę z tym zrobić,ponieważ jej nie wypadły. Bardzo proszę o odpowiedź,Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-08-13
Dzień dobry. Proponowałbym zmienić obecnie stosowaną karmę na inną, lepszej jakości. Można skorzystać z jednej z linii dbających o stan skóry i jakość okrywy włosowej. Większość renomowanych marek zawiera w swojej ofercie taką linię. O konkretną karmę najlepiej zapytać w gabinecie weterynaryjnym lub w sklepie zoologicznym. Pamiętamy, że zmiany w żywieniu należy wprowadzać stopniowo. Jeśli po 1-2 miesiącach od zmiany karmy jakość sierści nadal będzie budzić zastrzeżenia można pomyśleć o dodatkowym preparacie z wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi, biotyną, cynkiem, itp. Te zalecenia odnoszą się wyłącznie do sytuacji, w której nie ma żadnych innych niepokojących objawów np. łojotoku, łupieżu, świądu czy wyłysień. W takim wypadku należałoby przeprowadzić dokładną diagnostykę w kierunku zaburzeń dermatologicznych.
Odnośnie przetrwałych zębów mlecznych zachęcam do lektury artykułu na ten temat na stronie portalu:
http://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly/stomatologia/przetrwale-zeby-mleczne-19.html

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl