Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Niepokojący problem

Forum

Niepokojący problem

Witam, już niestety jest po wszystkim...ale mam pytanie które już ponad pół roku nie daje mi spokoju i musze się w końcu dowiedzieć więc prosz3 o pomoc. Miałem suczke, miała 2 lata, to był taki kundelek. Pewnego dnia zaczęła sie dziwnie zachowywac, nie chciala jesc ani pic,jedynie ciagle leżała, byla posluszna wiec kazalem jej isc na łóżko.Niedługo potem zauważyłem ze ma w buzi krew, ale jadła kośc wiec mama powiedziala ze to przez to. Mi sie co prawda w to nie chcialo wierzyc ale co moglem zrobic. Za jakas godzine potem wyszla na dwor zeby sie wysikac. Zaczela sikac krwią, wtedy juz wiedzialem ze cos nie tak ale moja mama powiedziala ze ma okres.Dla mnie to nie przypadek wiec przekonalem ją i nastepnego dnia poszlismy do weterynarza. Pies co chwile na drodzd stawał i sikał krwią. Ale zaszlismy, weterynarz powiedział że suczka ma okres a w buzi krew moglabyc przez to wlasnie ze jadla kosc.Chcialem zeby zrobil jakies badania ale powiedzial ze nie ma takiej potrzeby.Dal jej zastrzyk od bólu i kazal dac pół tabletki Rutinoscorbinu zeby nie sikala tyle krwią. Wrocilismy, dalismy te tabletke, suczka ciagle lezala i nic jej sie nie chcialo. Naszła noc,sprawdzalem jeszcze godzine i byla rowno północ. Zbudzilem sie bo uslyszalem cos w kuchni. Weszlem do niej i byla doslownie cala podloga we krwi. Suczka ciagle wymiotowała krwią, zauwazylem tylko ze ta krew byla jakas taka gęsta, moze to ma istotny wplyw wiec mowie. No i zbudzilem mame, wypuscilismy na dwór, wysikala sie wlasnie krwią. Sporo jej bylo.Ciagle przy niej bylismy.Kilka godzin potem juz nie mogla sama chodzic, przewracala sie, a potem juz tylko lezala bo nie mogla wstac... o godzinie 7:40 nie moglismy jej zbudzic tak spała wiec balismy sie najgorszego, ale zbudzilismy ją i sie do mnie przytuliła i upadła i serce przestało bić...to bylo cos strasznego, probowalem ją reanimowac ale nic to nie dawało.Byla niedziela... Mam dwa pytania... dlaczego tak sie moglo stac? I czy mogłem cos zrobić? Prosze o pomoc

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2016-07-21
Pies powinien mieć wykonane badania: kliniczne, krwi, RTG, być może coś jeszcze. Po zgonie należy wykonać sekcję by poznać przyczynę śmierci.
Suki nie mają okresu, krwawią w czasie rui z pochwy, a to nie jest to samo co kobiecy okres podczas którego złuszcza się błona śluzowa macicy.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl