Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii niepokojące objawy u starszej kotki

Forum

niepokojące objawy u starszej kotki

Witam. Moja 17-letnia kotka od 3 dni nic nie je, nie może się poruszać, ma wyciek ropny z jednego oka i ma je przymknięte, występuje u niej gorączka ponad 40 stopni, podbrzusze ma jakby nabrzmiałe, nie wypróżnia się, od jakiegoś czasu sierść ma matową i posklejaną. Cały czas leży w jednym miejscu i śpi, czasami mruczy. Podałam jej do picia mleko, wypiła, ale ciężko przełykała, tak jakby gardło ją bolało. Dodam, że jakiś czas temu oddawała mocz z krwią, często i w małych ilościach. Nie wiem czy to ma jakiś związek. Co jej może dolegać???

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-09-02
Gorączka jest zwykle objawem ogólnoustrojowej choroby. Ropne wycieki z oczu w tym przypadku prawdopodobnie wynikają z osłabienia. W tym przypadku diagnostyka powinna uwzględnić: ropomacicze, o ile kotka nie jest sterylizowana, przewlekłą niewydolność nerek, kamicę pęcherza moczowego wraz z jego zapaleniem, zapalenie wątroby, katar koci. By wykluczyć lub potwierdzić te schorzenia, oraz odpowiednio je leczyć niezbędna jest odpowiednia diagnostyka, z wykonanym na czele badaniem krwi i usg jamy brzusznej. Oczywiście niezbędne jest wykonanie badania klinicznego, które ukierunkuje odpowiedni tok postępowania. Opisany przypadek jest bardzo ostrożny co do rokowania ze względu na zaawansowany wiek kotki.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl