Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Niepokojące objawy u 6-miesięcznego Beagla

Forum

Niepokojące objawy u 6-miesięcznego Beagla

Witam,ma suczke rasy Beagle,ma 6 miesięcy.Od samego poczatku pies jest bardzo łasy na jedzenie.Nawet po zjedzeniu wciąz patrzy co by jeszcze komus skubnąć.Dostaje jedzenie 3 razy dziennie duze porcje,a mimo to niewidac tego po niej.Wygląda na chudą.Odrobaczana jest co miesiąc.Karmimy ją karma gotowa ,(Fitmin)jak i jej gotujemy kaszke z sercami indyka i marchewką,do jedzenia gotowanego dodajemy jej witaminy.Tak nam doradzili weterynarze..Zauważyłam że po zjedzeniu serc,wydala nieprzyjemne gazy.W nocy wymiotowała oraz miała lużne stolce.Powoli zaczyna byc to uciążliwe i zaczyna mnie niepokoić.Prosze mi doradzić,czym karmic psiaka,żeby tolerował karme i niemusiał sie tak meczyć.I przy okazji ja z mężem.Pozdrawiam..justyna

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2011-03-28
Witam, przede wszystkim należy ustalić przyczynę tego stanu, lub chociaż wyeliminować inwazję pasożytniczą. W tym celu należy wykonać badanie kału na obecność pasożytów. Jeśli wykluczymy robaki, to należy zdecydować się na jedną karmę wysokiej jakości - zwykle wyznacznikiem jakości jest cena. Warto również skorzystać z gotowych diet leczniczych o które należy zapytać w najbliższym gabinecie weterynaryjnym. Należy pamiętać aby karmę dobrać odpowiednio do wieku oraz masy ciała. Jest to rasa bardzo energiczna co szczególnie w okresie wzrostu wymaga większych dawek pokarmowych. Jednak niebawem okres ten skończy się i wtedy należy precyzyjnie dobrać dawkę pokarmową, gdyż bardzo łatwo takiemu pieskowi zafundować nadwagę. Szczególnie kiedy "tak patrzy" i nie można mu odmówić dokarmiania. Pozdrawiam.
Justyna1975
Data dodania: 2011-03-28
Bardzo dziękuje za odpowiedz,prosze jeszcze doradzic jaka karme najlepiej kupic ?
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2011-03-30
Rynek karm jest na tyle szeroki że trudno jest wskazać najlepszą. Lekarz weterynarii który zajmuje się pani psem z pewnościa coś doradzi uwzględniając lokalną dostępność, cenę oraz potrzeby psa. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl