Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Niedowład łapy po wypadku komunikacyjnym.

Forum

Niedowład łapy po wypadku komunikacyjnym.

Witam. Mam problem z psiakiem. Tydzień temu uległa wypadkowi, doszło do potracenia przez samochód. Pies został uderzony w głowę. Na chwilę stracila przytomność,domyslam się, że była ogłuszona. Natychmiast zawiozłam ja do lekarza. Pies został zbadany, prześwietlony,zostało wykonane USG jamy brzusznej . Opis badania: Błony śluzowe sinoróżowe,suche,crt około 3s,wylew podspojówkowy oko lewe,opuchlizna lewego oka.Brzuch napiety bolesny. Sztywność kończyn miedniczych,czucie głębokoie obustronnie zachowane. Pozycja leżąca. Po 3 godzinach crt ok 1s,pies bardziej zainteresowany otoczeniem,blony sluzowe rózowe,wilgotne. Pies pozpstał na obserwacji. Wyniki badań diagnostycznych: USG - jama brzuszna godz.23.00 - niewielka ilośc wolnego płynu na granicy śród i tyłobrzusza.Brak widocznego pęcherza moczowego. godz.2.00 - ilość wolnego plynu porównywalna do porzedniego badania,pęcherz moczowy miernie wypełniony. Zastosowane leki Ringer Lactate 500ml 1op Biovetalgin 1,5ml Dexaven 1ml 1amp Cyclonamina 1amp. Vitacon 10mg 1amp Kolejna wizyta. Błony śluzowe rózowe crt 1s Pies nie wstaje,samodzielnie utrzymuje sie w pozycji mostkowej,zaburzenia równowagi. Leki: NACL 0,9% 250ml +Combivit 5ml Biovetalgin 3ml Karsivan 50mg 2xdziennie Milgamma Nivalin 5mg Pies jest apatyczny ale ma apetyt,pije, załatwia potrzeby.Jednak najbardziej martwi mnie przednia lewa łapka ,w dolnej części jest bezwladna i bez czucia. Wogóle na niej nie staje. sunia ma problemy z utrzymaniem równowagi. Bardzo proszę o podpowiedz co mogę jeszcze dla nie zrobić aby usprawnić łape i poprawic jej ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Będe bardzo wdzieczna za wszelkie informacje.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2014-10-30
Dzień dobry. Zniesienie/osłabienie czucia w kończynie (po wypadku komunikacyjnym) wynika z uszkodzenia nerwów i może być na różnym poziomie - od struktur ośrodkowego układu nerwowego, przez splot barkowy, po włókna nerwowe samej kończyny. Rokowanie określa się przede wszystkim na podstawie badania neurologicznego i ewentualnie, jeśli jest taka możliwość na podstawie badań z zakresu diagnostyki obrazowej (tomografia, rezonans). Zwykle opieramy się na leczeniu wspomagającym i regularnych kontrolach (w tym ocenie neurologicznej). Zależnie od tego jak dany objaw zmienia się wraz z upływem czasu, można próbować określić rodzaj i nasilenie uszkodzenia.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl